Garsinės peržiūros – gyvas improvizuotos muzikos ir tyliųjų filmų dialogas, jau antrą kartą keliaujantis po Lietuvą.

Rugpjūčio 2 d. 20 val. Kauno menininkų namuose žiūrėsime vieną pirmųjų nepriklausomų hibridinių filmų – režisierių Robert Siodmak ir Edgar G. Ulmer „Sekmadienio žmones“ (vok. k. „Menschen am Sonntag“). Šis žaižaruojantis, saulės nušviestas nebylusis filmas pasakoja apie saujelę miesto gyventojų, besimėgaujančių savaitgalio iškyla. Unikalus dokumentikos ir vaidybinio filmo hibridas suteikia retą progą pažvelgti į Veimaro respublikos laikotarpio Berlyną.

„Sekmadienio žmonės“ užfiksavo neišlikusį tarpukario Berlyną, jo interjerus, parkus ir gatves. Vienas svarbiausių filmo akcentų – miesto ir jame gyvenančių žmonių santykis. Siekiant autentiško miesto paveikslo, filme vaidino aktoriai mėgėjai, improvizavę savo kasdienybės scenas. Iki šiol linksniuojamas kaip filmas, anonsavęs prancūzų Naująją bangą ir italų neo-realizmą, „Sekmadienio žmonės“ – pasivaikščiojimas nebeegzistuojančio miesto ritmu.

Komedija, drama, romantinis | 1930 m. | Vokietija | 73 min.
Intertekstai: vokiečių k.
Subtitrai: lietuvių k.

Garso takelius filmams kurs ir gyvai atliks šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai Adas Gecevičius (mušamieji), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Paulius Vaškas (gitara).

Renginys nemokamas.

Organizatorius Kirtimų kultūros centras
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Partneriai ir draugai
Goethe-Institut Litauen 
KINFO
Kauno Menininkų Namai
Marijampolės Kultūros Centras 
Vilkaviškio kultūros centras 
Prienų kultūros ir laisvalaikio centras 
KINO NAMAI 
Anykščių menų inkubatorius – menų studija 
Ukmergės kultūros centras