Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Kauno menininkų namų kieme reziduos keliaujantis kultūros klubas „RättBuss“, į Kauną iš Švedijos 15 metrų ilgio autobusu atvykstantis paskutinei migruojančio festivalio stotelei.

Aktyvistų kolektyvas vakarėlių ir diskusijų apie alternatyvias menines praktikas metu nagrinėja turizmo ir kapitalizmo problematiką. Rezidencijos Kaune metu RättBuss kolektyvo nariai bei kviestiniai menininkai dalinsis savo praktikomis ir patirtimi: garso menininkas Zan Hoffman (JAV) ves performatyvų turą autobusu „Kaunastones“, vyks kūrybinės šaltibarščių dirbtuvės, atviros diskusijos, inicijuojamas kolektyviai kuriamas alternatyvaus Kauno turizmo zinas, pasirodys soul pop grupė „Lady Blue Beard” (DE).

Renginio programa:

16 val. Zan Hoffman (JAV) performatyvus turas autobusu „Kaunastones“ (registracija: menas@kmn.lt)
17 val. Kūrybinės šaltibarščių dirbtuvės/pokalbis su aktyvistų kolektyvu „RättBuss“ (SE)
18.30 val. Alternatyvaus Kauno turizmo zino kūrimo studija
20 val. „Lady Blue Beard“ (DE) koncertas

Dalyvavimas renginyje nemokamas.

Renginys yra KMN rezidencijų programą lydinčių renginių ciklo dalis. 2018 metais pradėjusi veikti KMN rezidencijų programa, skirta pristatyti aktualius šiuolaikinius menininkus, kuratorius, kultūrinio lauko tyrinėtojus, veikiančius Lietuvoje ir užsienyje, Kauno miesto gyventojams ir svečiams. Programa siekiama skatinti tarpkultūrinį, tarpinstitucinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, sudarant galimybes kultūros ir meno kūrėjams rezidavimo metu susipažinti su istoriniu ir kultūriniu miesto kontekstu, bendradarbiauti su kitais kultūros ar meno lauko operatoriais bei vietos bendruomenėmis.

RättBuss
Nuo 2010 m. „RättBuss“ autobusas veikia kaip mobilūs namai kultūrai, kolektyvizmui, vakarėliams, aktyvizmui, karaokei ir kaip alternatyvus keliavimo būdas. Per šiuos veiklos metus autobuse vyko performansai, protestai ir kino peržiūros; jis keliavo tiek arti, tiek toli ir jame taip pat veikė biblioteka ir baras.

Šiuo metu autobusas rieda kaip keliaujantis festivalis ir šios kelionės finalas – Kauno menininkų namai. Kelionės metu kritiškai žvelgiama į pačią turizmo idėją: vis daugiau vietų virsta produktais, išpuoselėtais paviršiais, pardavinėjamais turistams, tolstant nuo santykio su šių vietų žmonėmis, kultūra ir gamta. Keliaujant vartojamas brošiūrose sukurtas įspūdis: PIRKITE! RAGAUKITE! GYVENKITE! PAMATYKITE! Žinoma, kad tai – tik dūmų užsklanda, kurianti tam tikrą prekės ženklą, pritraukiantį „tinkamus“ piliečius ir turistus.

Pasak „RättBuss“, šio keliaujančio festivalio metu jie bando sukurti kažką kitokio, tačiau tai sekasi ganėtinai sunkiai. „Kaip mes galime parduoti kelionės bilietus be fiktyvių, sukurtų įvaizdžių, nesvarbu, kad tai – alternatyva? Siekiame sukurti programą, kurioje galėtumėme susipažinti su vietomis ir žmonėmis, nematomais reklamose, tačiau ar mums sekasi? Neigiamas poveikis aplinkai, egzotifikacija ir supaprastinti įvaizdžiai, tačiau, tuo pačiu metu, pažiūrų plėtimas, geresnis tarpusavio supratimas ir, daugeliui, geriausia gyvenimo patirtis – kaip visa tai išspręsti?“, klausia kolektyvas.

Zan Hoffman aka Zanstones – „Kaunastones“
Šaligatviai juda. Išnarsčius šaligatvius ir juos keičiant, miesto pasivaikščiojimų ritmas šį sezoną virto chaosu. Subtili istorija yra tiek griaunama, tiek kuriama iš naujo. Zanas Hoffmanas (Kentukio valstija, JAV) kviečia į autobuso turą tyrinėti šio reiškinio ir dalintis savo įžvalgomis su kitais. Pasitelkdamas garso meną ir humorą, jo projektas „Zanstones“ užfiksuoja miesto potencialą kurti savitus naratyvus.

Lady Blue Beard
Grupės „Lady Blue Beard“ vokalas savo ekstravagantišku stiliumi ir unikaliu balsu primena Davidą Bowie ir Lou Reed, tarsi grupė būtų kilusi iš senų gerų laikų, kai Plutonas vis dar buvo visų mėgstamiausia planeta. Tačiau „Lady Blue Beard“ nėra tipinė vintažinė grupė, atliekanti dainas, primenančias praeitį. Sudėtingos dainų aranžuotės atveria kelią džiazui, neo-folk ir šiuolaikinės pop muzikos žanrams. Tiesioginiai grupės įkvėpėjai yra „Dirty Projectors“, Feist ir Michaelas Jacksonas.

https://www.youtube.com/watch?v=QIGhp3Xn2do

[column_brak]

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar