Rugsėjį Kauno menininkų namuose (KMN) svečiuojasi Japonijos kultūra, Romos pastatų fasadai bei sugrįžtančios „Grafolabo“ dirbtuvės. Išeiti į miestą kviečia paskutiniai Kauno kariliono vasaros koncertų ciklo koncertai ir į Laisvės alėją išsikraustantis keturioliktasis KMN slemas, šįsyk vyksiantis Kauno Jaunimo dienų 2018 kontekste. Antrąją rugsėjo mėnesio pusę Kauno menininkų namai kviečia pasitikti su muzika, šokiu ir pokštais: rudens sezoną pradeda šiuolaikinės muzikos ciklas OLOS, sugrįžta tarptautinis Kauno kino festivalis, o rezidencijas lydinčių renginių programą tęsia kokteilių ir juokų vakarėlis su kuratore, tyrėja Margarita Žigutyte.

Rugpjūčio 6-7 dienomis KMN vyks netikėto Japonijos kultūros festivalio „nowJapan“ rengiamos kūrybinės dirbtuvės, vedamos trijų menininkų iš Tekančios Saulės šalies: Keiko Kikkawa, Shota Kotake ir Tatsuo Horiuchi. Šio renginio partneris – šiuo metu Kaune vykstanti Sugiharos savaitė.

Rugsėjo 10 d. 18.30 val. KMN galerijoje atidaroma italų menininkės Camilla Borghese fotografijos paroda „Dialoghi urbani“ (liek. k. „Miesto dialogai“), kurią pristato „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“. Šioje parodoje figūruoja Romos fasadai: sekant fotografų Berndo ir Hillos Becher pėdomis, atveriami skirtingi fasadai ir tiriama, kaip jie atrodo praėjus keliems dešimtmečiams po statybų, bei siūlomas detalus, tikrų faktų ir nugyvento gyvenimo portretas. Ši paroda – KMN kultūros informacijos centrą lydinčių renginių ciklo dalis. Ji veiks iki rugsėjo 24 d. KMN darbo dienomis, 11 – 18 val.

Rugsėjo 15 d. 18 val. ant M. Žilinsko dailės galerijos laiptų nuskambės keturioliktasis KMN slemas, tribūną suteikiantis tiek naujokams, tiek patyrusiems slemeriams. Renginį ves Domas Raibys, išankstinė registracija: menas@kmn.lt, o registracijų vietoje skaičius yra ribotas. Smailinti plunksną ir redagavimo įgūdžius rugsėjo 18 d. 18.30 val. kviečia šeštosios „Grafolabo“ dirbtuvės, į KMN sugrįžtančios po vasaros atostogų: pasak dirbtuvių iniciatorės rašytojos Sandros Bernotaitės, „saugioje anoniminių grafomanų aplinkoje galėsite pasisakyti ir išgirsite ne tik apie tai, kaip reaguoti į savo tekstus, bet ir kaip juos redaguoti.“

Taip pat su vasara atsisveikina Kauno karilionas: paskutiniai vasaros koncertų ciklo koncertai vyks rugsėjo 9 d. (skambina Julius Vilnonis) ir rugsėjo 16 d. (skambina Austėja Staniunaitytė). Koncertų pradžia – tradiciškai, 16 val., Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Penktadienį, rugsėjo 21 d. 20 val. šiuolaikinės muzikos cikle OLOS išskirtinės, retos tribal, industrial, kraut, kosmische, exotica žanrų muzikos plokšteles suks Vilniaus pogrindžio scenos pažibos Patricia Kokett (Isla/Knekelhuis), Hìldå (Isla), Ilius (secretthirteen), o analoginėmis vaizdo projekcijomis rūpinsis su~y (Isla/secretthirteen/DAI). Kaip sako jie patys, kauniečių laukia laisvos formos audiovizualinis vojažas.

Rugsėjį į kino sales sugrįžtantis vienuoliktasis Tarptautinis Kauno kino festivalis, šiemet programooje toliau pristatantis kino festivalių favoritus, lietuviško kino perlus, iškalbingą dokumentiką ir kitus intriguojančius filmus. Kauno menininkų namuose vyks tarptautinio projekto „On and For” renginiai– susitikimą su režisieriumi Louis Henderson ir filmų „Saulės akmuo“ (rugsėjo 26 d. 18 val.), „Kol kas“ ir „Pažeistos simetrijos“ (rugsėjo 27 d. 19.30 val.) peržiūros – bei operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyvos seansai, kuriuose dalyvaus kino režisieriai Deimantas Narkevičius (rugsėjo 25 d. 18 val.) ir Dovilė Gasiūnaitė (rugsėjo 27 d. 17 val.).

„Ar nemanai, kad dalintis anekdotais, juokais ir pokštais yra intymu? O kas, jei tavo humoro jausmas pasirodys esąs blogas? Arba nesuprastas? Visame tame yra kažin kokio pažeidžiamumo. Nors, manau, tai vis tiek geriau nei žiūrėti YouTube video vienam. Ar ne? Manau, kai susitiksim, galėsime aptarti tai rimčiau,“ siūlo kuratorė, tyrėja Margarita Žigutytė. Rugsėjo 28 d. 19 val. M. Žigutytė kviečia atsinešti savo pokštus (užrašytus arba YouTube video forma) ir kartu aptarti produktyvumo priespaudą kokteilių vakarėlyje „Quick Fix“.

Iki susitikimų,
Kauno menininkų namai

 

Rugsėjo 1-2 d.
Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis 2018

Rugsėjo 1 d. 20 val.
„Kaunas Photo 2018“ | Projekcijų naktis 1 – NIGHT 1
Renginį pristato: festivalis „Kaunas Photo“

Rugsėjo 6-7 d.
Festivalio „nowJapan 2018“ kūrybinės dirbtuvės Kaune
Renginį pristato: Netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“, Sugiharos savaitė

Rugsėjo 10 d. 18.30 val.
KMN Infocentras: C. Borghese parodos „Dialoghi Urbani“ atidarymas
Renginį pristato: „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“

Rugsėjo 15 d. 18 val.
Slemas #14

Rugsėjo 18 d. 18.30 val.
Grafolabas #6: „Kaip reaguoti ir redaguoti?“ rašymo dirbtuvės su Sandra Bernotaite
Registracija: sandrabern@gmail.com
Renginį pristato „Grafomanija“

Rugsėjo 19 d. 20 val.
„CRRNT“ šiuolaikinės muzikos koncertas
Renginį pristato: šiuolaikinės muzikos koncertų ciklas „CRRNT“

Rugsėjo 21 d. 20 val.
OLOS: Patricia Kokett, Hìldå, Ilius, su~y
Aktualios šiuolaikinės muzikos ciklo koncertas

Tarptautinis Kauno kino festivalis 2018
Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyvos seansai:

Rugsėjo 25 d. 18 val.
„Europa 54° 54′ – 25° 19’“ (rež. D. Narkevičius, 1997 m.)
„Lietuvos energija” (rež. D. Narkevičius, 2000 m.)
„Aplankant Soliarį“ (rež. D. Narkevičius, 2007 m.)
Dalyvauja režisierius Deimantas Narkevičius

Rugsėjo 27 d. 17 val.
„Narcizas“ (rež. D. Gasiūnaitė, 2012 m.)
Dalyvauja režisierė Dovilė Gasiūnaitė

Tarptautinio projekto „ON & FOR“ renginiai:

Rugsėjo 26 d. 18 val.
Tyrimas kaip kino kūrimo strategija: susitikimas su menininku,
režisieriumi Louis Henderson (UK)
„Saulės akmuo“ (rež. L. Henderson, F. César, 2018 m.)

Rugsėjo 27 d. 19.30 val.
„Kol kas“ (rež. H. Asselberghs, 2017 m.)
„Pažeistos simetrijos“ ( rež. B. Gibson, 2015 m.)

Rugsėjo 28 d. 19 val.
Quick Fix / kuruoti pokštai su Margarita Žigutyte
KMN rezidencijų programos renginys