Romos žemėlapis ir jame – naujas, vis atsikartojantis motyvas. 16 fasadų kompozicija. Fotografijos pavadinimas – „Dialoghi Urbani“. Rugsėjo 10 d. 18.30 val. Kauno menininkų namai ir „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“ kviečia į Camillos Borghese parodos „Dialoghi Urbani“ (liet. k. „Miesto dialogai“) atidarymą. 

Antrojo pasaulinio karo metu talentingi ir rafinuoti architektai įrodė, kad pasitelktus modernios architektūros kalbą, jų formų ir erdvės idėjos gali atsispindėti ir mažesniame naujų Romos buržuazijos gyvenamųjų pastatų mastelyje. Atsiranda nauja namų tipologija: palazzina. Sekant fotografų Berndo ir Hillos Becher pėdomis, šis darbas atveria skirtingus fasadus, tiria, kaip jie atrodo praėjus keliems dešimtmečiams po statybų, ir pasiūlo detalų, tikrų faktų ir nugyvento gyvenimo portretą.

Šis renginys yra KMN kultūros informacijos centrą lydinčių renginių ciklo dalis. KMN kultūrinės informacijos centras (infocentras) – nauja, 2018 m. pradedanti veikti platforma, užsiimsianti kultūrinių reiškinių ir meno informacijos sklaida bei koordinavimu Kauno mieste. Atliepiant Kauno kultūros strategiją, infocentro veikla siekiama ne tik skatinti miesto gyventojų ir jo svečių įsitraukimą bei domėjimąsi Kauno miesto ir regiono kultūros bei kūrybinių industrijų žemėlapiu, bet ir gerinti, skatinti komunikaciją tarp vietinių kultūros operatorių, keitimąsi patirtimi bei resursais.

Camilla Borghese – architektūros fotografė, gimusi Romoje 1977 m. ir tebegyvenanti ten iki šiol. 2005 m. Conservazione dei Beni Artistici di Ca ‘Foscari Venecijoje (Italija) jai suteiktas magistro laipsnis. Fotografija C. Borghese susidomėjo dar 2000 m., o profesiniu fotografijos keliu nusprendė eiti dirbdama fotografo Andrea Jemolo studijoje. 2007 m. ji pradėjo nepriklausomos fotografės karjerą. Meną ji tyrinėja jau daugybę metų ir ši veikla neatsiejama nuo jos aistros architektūros fotografijai. Jos darbai eksponuojami nacionalinėse ir tarptautinėse viešosiose erdvėse, galerijose ir meno mugėse.

Paroda veiks iki rugsėjo 24 d. KMN darbo dienomis 11–18 val.

Daugiau apie KMN infocentrą: https://kmn.lt/infocentras/apie/ bei KMN kultūros informacijos centras grupėje.
Renginį pristato: „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar