Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ sugrįžta į Kauną su dar gausesne filmų programa.  Dokumentiniai filmai aktualiomis ir aštriomis socialinėmis, politinėmis ir aplinkosaugos temomis nuo 1 cento už bilietą. Taip pat diskusijos, susitikimai su užsienio kūrėjais ir vakarėlis.

Spalio 7 d. 17 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Nemokamų pietų visuomenė“ seansas, po kurio vyks diskusija „Ar universalios bazinės pajamos gali nugalėti skurdą?“. 

Nemokamų pietų visuomenė“ (angl. k. „Free Lunch Society“)
Austrija, Vokietija / 2017 / 95 min.

XXIV amžiuje pinigų nebelieka. Žemės ištekliai priklauso visiems. Didžiąją darbo dalį atlieka robotai, o žmonės dirba tiek, kiek nori, tą, ką nori. Bet tai įvyks tik po 300 metų. O gal visgi ne? Galbūt ateitis jau yra dabar? Dar prieš kelerius metus universalių bazinių pajamų  (UBP) idėja buvo nurašoma kaip utopinė, tačiau šiandien vis daugiau žmonių – nuo mokslininkų iki verslininkų – kalba apie jos įgyvendinimą. Šis dokumentinis filmas – tai savotiškas atsakas Ronaldui Reaganui, sakiusiam, kad nemokamų pietų nebūna.

Režisierius: Christian Tod
Operatoriai: Lars Barthel, Joerg Burger
Montažas: Elke Groen, Cordula Werner
Prodiuseriai: Arash T. Riahi, Karin C. Berger, Robert Cibis, Lilian Franck
Kalbos: vokiečių, anglų
Subtitrai: lietuvių, anglų

Diskusija : Ar universalios bazinės pajamos gali nugalėti skurdą?

Nors Lietuvos ekonomika kyla jau ne vienerius metus iš eilės, tačiau žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, nemažėja. Priešingai, praėjusiais metais skurdo 650 tūkst. asmenų, kurie sudarė beveik ketvirtadalį (22,9 proc.) visų šalies gyventojų. Tai 1 procentiniu punktu daugiau nei 2016 metais. Atrodo, kad šiuo metu Lietuvoje egzistuojanti gerovės perskirstymo sistema neveikia arba veikia labai prastai: skurstantys žmonės skursta toliau, o ekonomikos augimo vaisiai tenka ir šiaip didesnes pajamas turintiems žmonėms.

Ką daryti? Gal išeitis – universalios bazinės pajamos, kai kiekvienas žmogus iš vyriausybės gautų numatytą sumą, kuri leistų patenkinti svarbiausius poreikius? Kokias kitas išeitis mato politinė kairė?

Diskusijoje dalyvaus:

Ville-Veikko Pulkka, Helsinkio universiteto doktorantas. V. V. Pulkka dalyvavo mokslininkų grupėje, kuri parengė Suomiją pirmajam pasaulyje universalių bazinių pajamų eksperimentui;

Jens Wemsler, Organizacijos „BIEN Danija“ narys. BIEN (Basic Income Earth Network) – tarptautinis tinklas, vienijantis akademikus ir aktyvistus, pasisakančius už universalių bazinių pajamų įvedimą;

Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovas;

Diskusiją moderuos žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė

Diskusija vyks anglų kalba.

Diskusiją pristato: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar