Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ sugrįžta į Kauną su dar gausesne filmų programa.  Dokumentiniai filmai aktualiomis ir aštriomis socialinėmis, politinėmis ir aplinkosaugos temomis nuo 1 cento už bilietą. Taip pat diskusijos, susitikimai su užsienio kūrėjais ir vakarėlis.

Spalio 10 d. 18 val. Kauno menininkų namuose bus rodomas filmas „Darbo ribos“ bei vyks diskusija „Diskriminacija darbe: ką turėčiau žinoti?“. 

Darbo ribos“ (angl. k. „The Limits of Work“)
Čekija / 2017 / 70 min.

Jums mažai moka, nemokamai dirbate viršvalandžius, patiriate psichologinį spaudimą, neturite orių darbo sąlygų, jaučiatės diskriminuojamas darbe, tačiau bijote apie tai kalbėti? Filmo režisierė ir žurnalistė Saša Uhlova pasiryžo svarbiam socialiniam eksperimentui: šešis mėnesius dirbo ypač prastai apmokamą darbą įvairiose Čekijos kompanijose – nuo mėsos fabriko iki šiukšlių rūšiavimo įmonės – visą laiką slapta filmuodama darbo sąlygas ir pildydama video dienoraštį.

Režisierė: Apolena Rychlíková
Operatorius: Jan Šípek
Montažas: Kateřina Krutská – Vrbová
Prodiuseris: Petr Kubica
Kalba: čekų
Subtitrai: lietuvių, anglų

Diskusija : Diskriminacija darbe: ką turėčiau žinoti?

Ką pagalvojate išgirdę apie diskriminaciją darbe – jums dar neaktualu, nes nepradėjote savo karjeros? Arba jau nebeaktualu, nes vis tiek nieko pakeisti negalite?

Amžius, seksualinė orientacija, lytis, rasė, tautybė, negalia, religija – tapatybės aspektai ar gyvenimo tarpsniai, dėl kurių Lietuvoje diskriminuoti draudžiama. Tačiau darbo skelbimų analizė ir konkrečių žmonių patirtys darbe rodo, kad diskriminacija nėra retas reiškinys.

Didelė tikimybė, kad vienai iš šių kategorijų jau priklausote arba priklausysite ir jūs – senstame visi.

Šioje diskusijoje ne tik dalinsimės aktualia informacija apie diskriminaciją darbe – kaip ją atpažinti, ką daryti su ja susidūrus, bet ir kviesime išgirsti, kokias praktikas pažangūs verslo atstovai Lietuvoje naudoja, siekdami užtikrinti anti-diskriminacinius principus darbe.

Diskusijos dalyviai:
Renata Vanagėlienė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkė
Ausma Sakalauskaitė, mokytoja
[Informacija bus pildoma]

Diskusiją moderuos žurnalistas Darius Matas.

Diskusija vyks lietuvių kalba.

Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).

Renginį pristato žmogaus teisių portalas manoteises.lt ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Diskusija organizuojama įgyvendinant projektą „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“. Jis finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Plačiau apie projektą: https://bit.ly/2ynugiJ

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar