Šiuolaikinio meno kuratoriaus Xia Yanguo (Kinija) paskaita „Šiuolaikinis menas Kinijoje: tarp vietinių ir globalizacijos konfliktų“ | Diskusija „Menininkų rezidencijų galimybės Kinijoje“ | Kauno menininkų namai, spalio 19 d. 15 val. 

Šiuolaikinio meno kuratoriaus bei kritiko Xia Yanguo (de Art Center, Kinija) paskaita „Šiuolaikinis menas Kinijoje: tarp vietinių ir globalizacijos konfliktų“ nagrinės pokyčius šiuolaikiniame Kinijos mene nuo 2010 m. ir pristatys esamą situaciją. Pasitelkdamas nepriklausomų bei meno galerijų vykdomų projektų atvejus, X. Yanguo analizuos dabartinę Kinijos meno kūrėjų ir institucijų (muziejų, ne pelno siekiančių organizacijų ir kitų) rolę globalizacijos kontekste bei pasiūlys galimus kylančių iššūkių sprendimus.

Po paskaitos vyks prezentacija ir diskusija „Menininkų rezidencijų galimybės Kinijoje“, kurioje dalyvaus LR Kultūros atašė Kinijoje Agnė Biliūnaitė, projektinės erdvės „Sodų 4“ kuratorė Milda Dainovskytė ir Kauno menininkų namų rezidencijų programos kuratorius Edvinas Grinkevičius. Diskusijos metu bus aptariamos menininkų rezidencijų šiuolaikinio meno institucijose Kinijoje praktikos ir galimybės lietuvių menininkams.

Šių metų gegužės mėnesį kuratoriai M. Dainovskytė, V. Michelkevičius ir E. Grinkevičius Kultūros atašė A. Biliūnaitės kvietimų vykdė tiriamąjį vizitą Kinijoje, kurio metu aplankė menininkų rezidencijų programas vykdančias institucijas Pekine ir Šanchajuje. Pekine Lietuvos kuratoriai pristatė Lietuvos kontekstą, savo atstovaujamas meno organizacijas ir jų vykdomas rezidencijų programas. Vizitu buvo siekiama skatinti partnerystes tarp Lietuvos ir Kinijos meno institucijų ir menininkų, susipažinti su menininkų rezidencijų praktikomis Kinijoje.

Daugiau apie vizitą
Vietų kiekis ribotas.
Kviečiame registruotis čia

Apie kuratorių

Xia Yanguo yra nepriklausomas kuratorius, meno kritikas ir de Art Center įkūrėjas, šiuo metu gyvenantis Pekine (Kinija). X. Yanguo studijavo meno istorijos fakultete Centrinėje dailės akademijoje (Central Academy of Fine Art) Kinijoje. Jis yra dirbęs menų žurnalo redaktoriumi, rašęs skiltis menų ir mados leidiniams, taip pat veikęs kaip kviestinis kuratorius Pro Helvetia, kviestinis tyrėjas Nacionaliniame Korėjos modernaus ir šiuolaikinio meno muziejuje bei ypatingasis stebėtojas „Documenta“ ir meno direktorius Red Brick meno muziejuje. X. Yanguo skaitė paskaitas bei vedė diskusijas daugybėje Kinijos ir užsienio universitetų, tarp kurių – Pekino universitetas, Capital Normal universitetas, Hongik universitetas, Chung-Ang universitetas, Korėjos nacionalinis menų universitetas bei Heidelbergo universitetas ir kiti.

X. Yanguo įdėmiai seka šiuolaikinio meno ir jo socialinių kontekstų sąlytį, identifikuoja ir tyrinėja vietinius menininkus. Pastaraisiais metais X. Yanguo susidomėjo ir sėkmingai tyrinėjo Azijos istorinius dokumentus, taip pat plėtojo bendradarbiavimą, mainus tarp šiuolaikinio meno atstovų Azijoje ir tarptautinio meno pasaulio, nagrinėjo ne pelno siekiančių organizacijų veiklą Kinijoje.

Renginys yra KMN rezidencijų programą lydinčių renginių ciklo dalis. 2018 metais pradėjusi veikti KMN rezidencijų programa, skirta pristatyti aktualius šiuolaikinius menininkus, kuratorius, kultūrinio lauko tyrinėtojus, veikiančius Lietuvoje ir užsienyje, Kauno miesto gyventojams ir svečiams. Programa siekiama skatinti tarpkultūrinį, tarpinstitucinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, sudarant galimybes kultūros ir meno kūrėjams rezidavimo metu susipažinti su istoriniu ir kultūriniu miesto kontekstu, bendradarbiauti su kitais kultūros ar meno lauko operatoriais bei vietos bendruomenėmis.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar