Spalio 25 d., ketvirtadienį 19 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su mąstytoja Hedvika Janečko kviečia į DEVINTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šį susitikimą kalbėsimės apie neapmokamą darbą namuose, darbo prigimtį ir reformistinės ateities galimybes. 

Įkvėptos „Laukinės gamtos” (Monikos Janulevičiūtės ir Monikos Kalinauskaitės grafinė novelė) posakio, jog „Negalėdami skaityti kūnų, neperskaitysime kygų“, tikime, kad šios skaitymo grupės siūloma kūnų skaitymo praktika metodologiškai pasitarnaus išmėginant naujas tekstų skaitymo praktikas. Šiai skaitymo grupei rūpi feminizmo praktikos ir jų palikimas, tai, kas komiška ar kosmiška, bei tarprūšinė priklausomybė, kurią akylai tyrinėja kultūros teorijos, biologijos, feministinių tiksliųjų mokslų ir technologijų mąstytojai.

Nepasireiškiantis nei kaip moters aistros objektas nei kaip prigimtinis instinktas, neapmokamas moters darbas namuose ir už jų sienų turi būti suprantamas per galios ir ekspropriacijos santykius. Ši įdėja buvo pamatinė 1972 metais Italijoje Tarptautinio feminzmo kolektyvo pradėtam judėjimui „Wages for Housework“. Kaip teigė viena pagrindinių judejimo organizatiorių, feministė ir mokslininkė Silvia Federici, kova dėl apmokamo darbo taip pat buvo ir tiesioginė kova su nusistovėjusiu suvokimu, kokia yra moters rolė visuomenėje. Žvelgdama iš marksistinės perspektyvos, Kathy Weeks žengia dar viena žingnį nuo moters darbo denatūralizacijos ir kalba apie darbo apskritai denatūralizaciją. Pasiremdami šių gerai žinomų autorių tekstais tyrinėsime darbo reiškmę, jo įtaką mūsų kasdienai ir reformistinius bei revoliucinius ateities horizontus.

DEVINTOJO SUSITIKIMO SKAITINIAI: Silvia Federici „Wages Against Housework“ (1975), Kathi Weeks „The Problem With Work: Feminism, Marxism, Antiwork Politics and Postwork Imaginaries“ (2011) knygos įvadas ir trečiasis skyrius.
REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse.
Sesija vyks knygyne („Six chairs books” / Kauno Menininkų Namai/ V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime gaiviaisiais gėrimais.

CLAP IF YOU WANT TO!

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar