Slemas #16 – tikrosios linksmybės.
Nuo šešiolikos reikia nejuokauti su įstatymais. Gali grėsti teismas. Dalinamės ištrauka iš vieno įdomiausių teismų, vykusių Kaune. Buvo bandoma nuteisti „Keturis Vėjus”:

„Kaunas apširkšnijęs.
Ženeva, Zaleskis, unija.
Nejauku. Bet jei pakulos plyšiuos nuo šalčio ir vata ausyse nuo nereikalingų garsų, tada jau
pusė bėdos.
Bet dar:
Keturi Vėjai, jų teismas. Jiems kaltinamasis aktas, jiems dekretas!
Ir piliečiai nustebo. Ypač nepaprasta, kad ir mūsų dienraščiai tuo metu Keturiais Vėjais paspringo.
Data:
l927 metų, gruodžio l0 d. Valandos: tarp aštuntos ir vienuoliktos vakaro.
Veikimo vietos: Universitetas, profesoriai, salės erdvė, laiptai, koridoriai, jaunos įvairiom viena kitai priešingų spalvų kepuraitėm papuoštos studentiškos galvos.
Ir jokios erdvės nebeliko. Ten kur paprastai vadinama didžioji universiteto salė, dabar kažkas, kas primena šimtą kartu sudėtų jormarkų.
Visi garsūs tavorai atgabenti: skambūs vardai, titulai, plikės ir kitoki privalumai.
Bet viską viršija ir nudažo savo spalva jaunimas. Jaunimas smalsus, akis – dėles prileisdamas prie viso ko ir čiulpdamas kas įdomu. Jaunimas čia šiame turnyre dalyvavo ne paprasto žiopsotojo rolėje. Į jį visi kalbėjo, jį visi turėjo galvoje. Ir jaunimas savaip viską svėrė ir darė aiškias išvadas.
Juokinga yra manyti, kad salė galėjo pasilikti salė, kad galėjo pasilikti kėdžių eilės, kad ramūs veidai galėtų sekti ir palengva virškinti teismo eigą.
Visur pilna. Suprantat? Ant kedžių, tarp kedžių, takuos, ant palangių, ant langų rankenų kabo, ties estrada, šaly estrados, už estrados. Daugiau negu Niu Jorko žemė buvo išnaudoti čia maži erdvės metrai.”

Visą tekstą rasite čia

O sleme – kaip visada: poetams (-ėms) visiška laisvė kurti, žiūrovams visiška laisvė vertinti. Išankstinė registracija: menas@kmn.lt

Taip pat siūlome peržvelgti Domo Raibio, 2017 m. nugalėjusio Berlyno slemą bei jau dešimtmetį aktyviai inicijuojančio slemo renginius Lietuvoje, paruoštą atmintinę, kurioje rasite taisykles ir patarimus, naudingus ruošiantis pristatyti savo kūrybą Kauno menininkų namų slemo renginyje.

„Slemo dalykai sausai”

Reikalavimai dalyvio (-ės) tekstui:
1. Tik sava kūryba;
2. Negalima naudoti jokių papildomų priemonių: fonogramų, kostiumų, rekvizitų, muzikos instrumentų ir pan.;
3. Vieno pasirodymo trukmė iki trijų minučių. Nėra jokių apribojimų teksto formai, stiliui, ar kalbai.

Atlikimas: Svarbiausia bent kelis kartus parepetuoti tekstą balsu. Pagalvokit apie pauzes ir intonaciją. Lapai su tekstu ant scenos nėra draudžiami, bet pageidautina, kad pasirodymas neapsiribotų tik teksto skaitymu. Lipdami ant scenos, būkite pasiruošę, ką skaitysit. Venkite prakalbų arba, blogiau, pasiteisinimų. Pasiteisinimų reikia, jei nelipate ant scenos.

Svarbu
Dalyviai užsiregistravę internetu, atėję privalo patvirtinti registraciją.

Slemo eiga: Vyksta trys raundai. Poetus vertina komisija, sudaryta iš atsitiktine tvarka atrinktų žiūrovų. Pasirodymai vertinami dešimtbalėje sistemoje. Pirmajame raunde pasirodo visi, antrajame ir trečiajame – daugiausia balų surinkę dalyviai(-ės). Poetų pasirodymo tvarka traukiama burtų keliu. Jeigu dar turite klausimų, rašykite man: aciukadrasote@gmail.com

Sėkmės,
Domas.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar