Lapkričio 14 d., KETVIRTADIENĮ 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su menininkais Monika Janulevičiūte ir Antanu Lučiūnu kviečia į DEVINTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šioje sesijoje kalbėsime apie tai, kaip ir kodėl feministinė mintis siekia išcentruoti žmogų bei pasiūlyti naujus buvimo kartu būdus Pakitusioje realybėje. Sesijos metu skaitysime Krystle A. Cole tekstą „Lysergic“, kuriame autorė pasakoja savo išgyvenimus 2000-2003 m. ir bičiulystę su LSD chemikais Gordonu Toddu Skinner ir Williamu Leonardu Picardu, kurių laboratorijose, sakoma, buvo gaminama iki 90 % pasaulio LSD; šis tekstas tai ir meilės istorija, ir prievartos pasakojimas, ir neįkainojamų psichodelinių patirčių ir jų žymių žemėlapis. Sesijos metu taip pat mėgausimės rašytojos, meno kritikės Marinos Vishmidt tekstu „Fan of Exaggeration“ ir kalbėsimės apie intymumą. 

Nuo šiol, tu pats kontroliuoji savo kūniškus procesus. Tai yra tavo Pakitusi Realybė. Šiaip, visa tai – atsirandantys ir pradingstantys sudėtinių nuorodų sūkuriai, būsenos ir perėjimai tarp gyvų ir negyvų gyvybės formų.

Miela skaitytoja,
Mums sunku sutelkti dėmesį ir nustoti matyti žmogų kaip visa ko centrą. Mes skaitome skirtingai ir bandome suprasti, ar kintamieji erdvėje nėra tiesiog fonas (…) Mes domimės populiariosios, kasdienės bei vietinės (tenykštės) kalbos apraiškomis sutinkamomis viešojoje erdvėje, simuliuotose ir pasikeitusiose būsenose ir realybėse bei tarp jų besirandančiame intymume.

xoxo,
Monika ir Antanas

Įkvėptos „Laukinės gamtos” (Monikos Janulevičiūtės ir Monikos Kalinauskaitės grafinė novelė) posakio, jog „Negalėdami skaityti kūnų, neperskabitysime kygų“, tikime, kad šios skaitymo grupės siūloma kūnų skaitymo praktika metodologiškai pasitarnaus išmėginant naujas tekstų skaitymo praktikas. Šiai skaitymo grupei rūpi feminizmo praktikos ir jų palikimas, tai, kas komiška ar kosmiška, bei tarprūšinė priklausomybė, kurią akylai tyrinėja kultūros teorijos, biologijos, feministinių tiksliųjų mokslų ir technologijų mąstytojai.

DEVINTOJO SUSITIKIMO SKAITINIAI: Krystle A. Cole „Lysergic“ (puslapiai TBA) ir Marina Vishmidt „Fan of Exaggeration“, psl. 215-221.

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse.

Sesija vyks knygyne („Six chairs books” / Kauno Menininkų Namai/ V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime gaiviaisiais gėrimais.

CLAP IF YOU WANT TO!

Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar