Šių metų gruodžio 6 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks menininkų Eglės Petronytės ir Pauliaus Jurjono jungtinės parodos „Dvi istorijos“ atidarymas. Menininkus įkvėpė tarpusavio pokalbiai, atskleidę norą parodyti du skirtingus, tačiau ir panašius pasaulius. Šioje parodoje susipins skulptūra ir fotografija, kviečiančios pažvelgti į individualias jausmų pasaulio patirtis.

Eglė Petronytė – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto stiklo specialybės magistrantė. E. Petronytės kūryboje figūruoja lengvas macabre stilius ir tyrinėjamos tamsiosios žmogiškosios savybės. Šioje parodoje menininkės darbai tiria užgniaužtos emocijos likimą ir kviečia užsukti į jos vidinį pasaulį, susiduriant su hyperrealistine mutavusios minties išraiška.

Paulius Jurjonas (kurčias) – VDA Kauno fakulteto stiklo specialybės magistrantas. Viena iš menininko varomųjų jėgų – siekis pažinti kažką naujo ir išreikšti turimas idėjas. Pauliaus ieškojimų ir eksperimentų tikslas atskleisti kurčiųjų sąsajas su garsu per meną, todėl ir įvairūs kūrybiniai bandymai dažnai siejami su šia, geriausiai jam suprantama ir žinoma, sritimi. Žiūrovus itin jautria forma norima supažindinti su kurčiųjų realybe. Šioje parodoje nuotraukose užfiksuotas meilės jausmas be žodžių, išreikštas tik kūno kalba, kurią naudoja girdintieji ir kurtieji.

Paroda yra neįgaliųjų savaitės programos dalis.
Paroda veiks gruodžio 6-14 d. KMN darbo dienomis 10-18 val.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar