Sausio 9 d., trečiadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su mąstytoja Hedvika Janečko kviečia į DEŠIMTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šį susitikimą kalbėsimės apie bet kokios formos (apmokamą ar neapmokamą) darbą namų aplinkoje, tokio darbo prigimtį ir sąsajas su priespauda, globalia domestinio (t.y. namų ruošos, slaugos ir rūpybos) darbo politika bei reformistinėmis ateities galimybėmis. 

Įkvėptos „Laukinės gamtos” (Monikos Janulevičiūtės ir Monikos Kalinauskaitės grafinė novelė) posakio, jog „Negalėdami skaityti kūnų, neperskaitysime kygų“, tikime, kad šios skaitymo grupės siūloma kūnų skaitymo praktika metodologiškai pasitarnaus išmėginant naujas tekstų skaitymo praktikas. Šiai skaitymo grupei rūpi feminizmo praktikos ir jų palikimas, tai, kas komiška ar kosmiška, bei tarprūšinė priklausomybė, kurią akylai tyrinėja kultūros teorijos, biologijos, feministinių tiksliųjų mokslų ir technologijų mąstytojai.

Nepasireiškiantis nei kaip moters aistros objektas nei kaip prigimtinis instinktas, neapmokamas moters darbas namuose ir už jų sienų turi būti suprantamas per galios ir ekspropriacijos santykius. Ši idėja buvo pamatinė 1972 metais Italijoje Tarptautinio feminizmo kolektyvo pradėtam judėjimui „Wages for Housework“. Kaip teigė viena pagrindinių judėjimo organizatorių, feministė ir mokslininkė Silvia Federici, kova dėl apmokamo darbo taip pat buvo ir tiesioginė kova su nusistovėjusiu suvokimu, kokia yra moters rolė visuomenėje.

Žvelgdama iš juodaodžių feminizmo perspektyvos, Angela Davis teigia: „valytojos, namų tvarkytojos, kambarinės – tai moterys geriau nei kiti suprantančios, ką reiškia gauti atlygį už namų ruošos darbus“. Daugelyje valstybių namų ruošos darbus atliekantys yra atskirti nuo nacionalinių darbo susitarimų, jų darbas neprilyginamas kitoms atlygintinoms veikloms. Ar namų rūpybos, slaugos darbai išduoda neįgyvendintas feminizmo ambicijas? Kokiais būdais toks darbas gali būti matomas, reprezentuojamas, pristatomas, aptariamas? Ar namų ruošos darbai gali būti pripažįstami tavo darbu?

DEŠIMTOJO SUSITIKIMO SKAITINIAI: Silvia Federici „Wages Against Housework“ (1975), Angela Davis „Women, Race and Class. The Approaching Obsolescence of Housework: a Working Class Perspective“ (1981), Bridget Anderson „Understanding the Interpersonal and Structural Context of Domestic Work“ (2018).

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse.
Sesija vyks knygyne („Six chairs books” / Kauno Menininkų Namai/ V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime gaiviaisiais gėrimais.

VAIZDAS: name: katayoun / age: 27 / profession: freelance writer, curator, translator / location: amsterdam / weekday: Wednesday / reference: mother wants to talk about cleaning. 
Pasiskolinta iš atviros nuotraukų ape namų ruošybos darbus platformos www.werkermagazine.org/domesticwork

CLAP IF YOU WANT TO!

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar