Vasario 27d. 19 val. parakino festivalis Mondo Bizarro ir Kauno menininkų namai kviečia į filmo „Stand by for Tape Back-up“ (rež. Ross Sutherland, 2015) peržiūrą.

„Stand by for Tape Back-up“ – tai kūrinys, kurio epicentre – VHS video kasetė, į kurią 9-ajame dešimtmetyje poetas Ross Sutherland su savo seneliu įrašinėjo televizijos serialus, filmus ir kitą įvairią medžiagą.

Jie neturėjo supratimo, kaip pradėti naują įrašą pasibaigus praėjusiam, tad kasetė tapo miksu, kuriame įsipynę tokie filmai kaip „Ozo šalies burtininkas“, „Nasrai“, „Vaiduoklių medžiotojai“, Michael Jackson „Thriller“ klipas ir daug kitos medžiagos, persisluoksniuojančios su video triukšmu ir kitomis abstrakcijomis.

Besisukant padrikiems vaizdams girdime Sutherland ištisinį monologą – irzlų, skubų ir dažnai džiaugsmingai ritmišką. Girdime žmogaus, bandančio atrasti prasmę paslaptyse ir išsigelbėti nuo ligos, pasimetimo ir praradimo – ypač savo mylimo senelio netekties – balsą. Jis deklamuoja prozą, poeziją ir repuoja sinchroniškai su rodomais vaizdais.

Filme Sutherland teigia, kad kasetė, kurią jis peržiūrėjo daugiau nei 300 kartų, yra jo „būdas komunikuoti su nežinomybe“ ir tai yra vienintelis jo praeities artefaktas. Jis turi sujungti „mažas daleles drauge“, kad pamatytų visą gyvenimo istoriją.

Apie režisierių
Ross Sutherland yra poetas ir rašytojas dirbantis teatro, kino ir radijo srityse. Jis kuria eksperimentinės literatūros podkastą „Imaginary Advice“, kuris praėjusiais metais Britų podkastų apdovanojimuose, literatūros kategorijoje buvo apdovanotas auksu. Jis sukūrė penkių dalių mini serialą „Random Acts“ kanalui Channel 4 ir BBC 4 radijo dokumentiką apie britiškas imtynes. Taip pat sukūrė specialią BBC2 laidą „Missing Episode“, kuriame jis remiksavo seną muilo operos „EastEnders“ epizodą norėdamas papasakoti apie avariją į kurią pateko tą patį vakarą. Paskutinis rašytojo darbas tai solo spektaklis „The Exorcism“, kuriame pats ir vaidina. Autoriaus teigimu tai vaiduoklių istorija apie dainą „Mambo Number Five“.

Dalyvavimas renginyje nemokamas
Dokumentika, Anglija, 2015, anglų k., 65 min.
MONDO BIZARRO – tai platformos Kitas Kinas inicijuojamas kino renginys dedikuotas filmams, žanrams ir subžanrams, kurie priskiriami parakinui (angl. paracinema). Parakinas – tai aukštojo ir žemojo meno mišinys, eksploatacinis kinas, persipynęs su akademine išmintimi, alsuojantis energija, individualumu ir linksmybėmis. Parakinas – tai vakarėlių kinas, perimantis visą transgresyvios vizualinės medijos kultūrą.

Daugiau: Mondo Bizarro

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar