MONDO BIZARRO – tai kino renginys dedikuotas filmams, žanrams ir subžanrams, kurie priskiriami parakinui (angl. paracinema). Parakinas – tai aukštojo ir žemojo meno mišinys, eksploatacinis kinas, persipynęs su akademine išmintimi, alsuojantis energija, individualumu ir linksmybėmis. Parakinas – tai vakarėlių kinas, perimantis visą transgresyvios vizualinės medijos kultūrą. Kaip teigė akademikas Džefris Sconce:

„Į parakino terminą, – kaip elastingiausią tekstinę kategoriją, įeina, iš pažiūros tokie skirtingi subžanrai kaip ‘blogi’, ‘splatter’ ir ‘mondo’ filmai, kalavijų ir sandalų epai, Elvio, valstybiniai higienos ir japoniški monstrų filmai, paplūdimio vakarėlių miuziklai ir beveik kiekviena istorinė eksploatacinio kino manifestacija nuo dokumentikos apie nepilnamečius nusikaltėlius iki erotikos.“

MONDO BIZARRO suteiks erdvę absurdiškiems, provokuojantiems, vaizduotę kaitinantiems ir pamirštiems filmams. Remdamasis iš pogrindinių fanų kultūrų iškilusiais parakino principais renginys kvies žiūrovus skaityti tarp eilučių ir domėtis alternatyvia kino istorija, į paviršių kels nepripažintą ar neįprastą kiną ir stums “priimtinos” kultūros ribas, bei skatins ne stengtis atleisti filmų klaidas, bet jas pamilti.

Bus pristatomi paprastai didžiuosiuose ekranuose nerodomi filmai, diskusijos, paskaitos ir kiti specialūs renginiai. Norime burti ‘kitokio’ kino mylėtojų bendruomenę – prisijunkite ir kartu palaikykime išskirtinę kino kultūrą.

Laikas: vasario 27 – kovo 3 d.
Organizuoja: Kitas Kinas
Draugai: Kauno Menininkų Namai, Mykolo Žilinsko dailės galerija

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar