Vasario 28 d. 19 val. Kauno menininkų namai ir Mondo Bizarro festivalis kviečia į Gintauto Mažeikio paskaitą „Drąsa tapti mažuma ir įveikti išnaudojimą: Blaxploitacijos diskusija“. Po paskaitos vyks diskusija, o 20.30 val., Žilinsko dailės galerijoje – filmo „Coffy“ (rež. Jack Hill, 1973) peržiūra.

Politinė aktyvistė, akademikė ir kultūros kritikė Angela Davis savo knygoje „Women, Culture and Politics“ teigė, kad „progresyvus menas gali padėti žmonėms ne tik suprasti objektyviąsias jėgas veikiančias visuomenėje kurioje jie gyvena, bet taip pažinti neatsiejamai socialų jų vidinių gyvenimų pobūdį. Galiausiai, tai gali pastūmėti žmones link socialinės emancipacijos“. Septintajame dešimtmetyje kinas tapo JAV juodaodžių emancipacijos šaltiniu. Tiksliau vienas iš jo žanrų – blaxploitation.

Blaxploitation žanras pirmiausiai buvo atsakas į dominavusią rasinę priespaudą. Būtent tai lėmė, jog blaxploitation buvo matomas kaip grėsmė dominuojančiai tvarkai ir juodaodžių emancipacijos galimybė, tačiau kartu tapo šansu atgaivinti merdėjančią Holivudo industriją bei stiprinti stereotipus susijusius su juodaodžių kultūra ir lyties vaidmenimis. Nevienareikšmiškas blaxploitation vertinimas lėmė trumpą, bet įtakingą žanro gyvavimo laiką.

Šiandien, kylant vis naujoms rasinės priespaudos ir socialinės fragmentacijos bangoms, mažumų reprezentacija tampa vis labiau problemiška. Buvimas mažuma tampa socialiniu konstruktu, kuriuo manipuliuojama siekiant įtvirtinti dominuojančius galios diskursus. Kino kalba gali tapti vienu iš būdų analizuoti ir priešintis vykstantiems procesams.

Mondo Bizarro kartu su Gintautu Mažeikiu kviečia iš arčiau pažvelgti į blaxploitation filmų keliamas socialines ir politines problemas bei galimas emancipacijos trajektorijas.

Dalyvavimas renginyje nemokamas.

MONDO BIZARRO – tai kino renginys dedikuotas filmams, žanrams ir subžanrams, kurie priskiriami parakinui (angl. paracinema). Parakinas – tai aukštojo ir žemojo meno mišinys, eksploatacinis kinas, persipynęs su akademine išmintimi, alsuojantis energija, individualumu ir linksmybėmis. Parakinas – tai vakarėlių kinas, perimantis visą transgresyvios vizualinės medijos kultūrą.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar