Kovo 29 d., penktadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” ir „&editions” iniciatyva, leidžianti tiražuotus meno kūrinius, kviečia į nemokamą renginį apie meno leidybą. Renginio metu bus aptariamos skirtingos meno leidybos praktikos – meno knygų leidyba, meno kūrinių leidyba ir leidyba kaip meno praktika. Dalyviai aptars meno leidybos sunkumus ir galimybes bei dažnai užduodamus klausimus šia tema.

Renginyje dalyvauja menininkė ir rašytoja Madeleine Stack, menotyrininkė Justina Zubaitė ir tiražuotų meno kūrinių ir projekto „&editions” viena iš iniciatorių Rūta Radušytė.

MADELEINE STACK yra menininkė ir rašytoja iš Australijos, šiuo metu gyvenanti Barselonoje. Naujausi jos darbai buvo paskelbti tokiuose leidiniuose kaip „BOMB”, „aqnb”, „Another Gaze”, „Salt”, „un magazine” ir „Doggerland”, o pirmasis romanas „Vitrinerie“ buvo paskelbtas „Nubile Press“. Ji taip pat yra poezijos ir politikos leidinio „C_anal” redaktorė. Šiuo metu Madelaine rengia savo antrąjį romaną „Pasaulio taika“, filmą apie lesbiečių kreisavimo istoriją ir ispanų poeto Sara Torres’o kūrinio vertimą.

JUSTINA ZUBAITĖ yra menotyrininkė, didžiausio šiuolaikiniam menui skirtų leidinių fondo Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) kuratorė ir viena iš nepriklausomo knygyno bei leidybinės platformos „Six chairs books“ (www.sixchairsbooks.lt) įkūrėjų. Diskusijoje Justina Zubaitė kalbės apie nepriklausomas ir kūrybiškas institucines leidybines praktikas, meno istorijos rašymą menininkų leidinių formatu, paraleles ir skirtumus tarp 8-ojo deš. šiaurės Amerikos ir Europos didmiesčių ir augančių naujųjų centrų. RESTARTING A BOOKSTORE IS KIND OF A SPORT.

RŪTA RADUŠYTĖ – tiražuotų meno kūrinių leidėja, meno vadybininkė, „&editions” projekto iniciatorė. Rūta 10 metų gyvena ir dirba Londono meno galerijose, institucijose ir pravačiose kolekcijose. Diskusijoje Rūta apžvelgs tiražuotų meno kūrinių (ang. „editions”) vietą meno pasaulyle – nuo „editions” sukūrimo iki jų išėjimo į meno rinką bei reikšmę instituciniame ir privačiame sektoriuje, taip pat pakalbės apie spaudinio rolę instituciniame lėšų rinkimo mechanizme.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginį ir jo sklaidą remia Lietuvos kultūros taryba.

www.andeditions.org

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar