Balandžio 30 d., 18 val. Kauno menininkų namuose vyks Margaret Tali ir Tanel Rander knygos „Archives and Disobedience: Changing tactics of visual culture in Eastern Europe” (leidykla Estonian Academy of Arts Press) pristatymas ir paskaita. Abi dalis pristatys vienas iš knygos redaktorių ir balandį KMN reziduojantis menininkas, kuratorius ir rašytojas Tanel Rander.

Knyga yra tekstų kolekcija nagrinėjanti archyvinių instancijų reikšmę vizualioje kultūroje ir viešajame diskurse Rytų Europos valstybėse. Archyvai (meno institucijos, muziejai, nuotraukų ir video bankai) traktuojami kaip žinių valdymo ir kontrolės forma, subjektyvumo šaltinis, tuo pat tarnaujantys ir kaip įrankis rezistencijai bei nepaklusnumui skleistis. Per archyvus formuojama tapatybės politika, kurioje subjektyviai transliuojama vertybių sistema, žmonių elgesio modeliai ir kalbos konstrukcijos. Remiantis šiuo požiūriu, įvairių Rytų Europos autorių, tarp jų užsiimančių ir meninėmis praktikomis, tekstuose nagrinėjama kaip archyvai, kuriuose tarpsta diskurso formavimo praktikos – ne tik išsaugo ir apjungia, bet ir formuoja bei kuria subjekto ir objekto pozicijas visuomenėje.
Daugiau informacijos apie knygą

Tanel Rander (g. 1980 m.) yra menininkas, kuratorius ir rašytojas, kurio kūrybinė veikla apima eksperimentines praktikas, pagrįstas kalba ir psichologija, bei Rytų Europos diskurso ir dekolonializacijos kritiniu tyrimu. Rander darbų centre – įtampa, atsirandanti tarp subjektyvumo ir kintančio spaudimo, kurį šis patiria tarp vidaus ir išorės. Tarp antrosios 2016 m. pusės ir antrosios 2018 m. pusės jis vedė grupinį tyrimą, vykusį Valga/Valka miestelyje Estijos ir Latvijos pasienyje. Šiame miestelyje T. Rander taip pat vadovavo „Brivibas“ galerijai.

Renginys vyks anglų kalba ir yra nemokamas

 

Kauno menininkų namų (KMN) kultūros informacijos centras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat KMN skaityklos kuravimu. Ieškote informacijos apie Kauno kultūrą arba norite ja pasidalinti? Sveiki atvykę į Kauno kultūros informacijos ambasadą. Plačiau…