VISKAS GERAI IR GAN REALU: HIBRIDINIS KARAS IR PRASMĖS KŪRIMAS

Užsiėmimui vadovauja menininkė ir tyrėja Jenna Jauhiainen, suomių kolektyvo HYPERREAALIYAH steigėja. Šio užsiėmimo tema yra hiperkaras – šis terminas taikomas karui, vykdomam pasitekliant dirbtinį intelektą.

Dirbtinis intelektas vis didesniu mastu panaudojamas įvairiose ginkluotės sistemose, nuo transporto priemonių ir robotų iki informacinių operacijų, t.y. propagandos. Hiperkaras persipina su kitomis šiuolaikinio karo formomis – kiber- ir hibridiniais karais. Esmiška šioms naujosioms karo formoms yra greitis, priedangos ir slaptumas, todėl mes, be abejonės, turime imtis galvoti apie ateities karų prasmės kūrimą.

Kaip kalbėti apie karą, kai jis iš esmės tavo hiperrealiu konstruktu?

HYPERREAALIYAH tikslas yra tapti menininkė/*/as simuliacija, kurios siekis yra grįžti prie prasmės kūrimo. Keliamas klausimas, kaip (de)konstruoti prasmes įvairiuose kontekstuose, ypatingą dėmesį atkreipiant į dešiniosios populizmą, interneto kultūrą ir memetiką. Visi prasmės kūrimo procesai priartėja prie vadinamosios post-tiesos ar, kaip mūsų gyvenamasis laikas vadinamas, post-faktinės situacijos, todėl svarbu stengtis kritiškai įvertinti šiose sferose pateikiamą medžiagą.

Užsiėmimas vyksta anglų kalba.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar