Pokalbis apie Vaiduoklių salas | Vaida Stepanovaitė ir Anastasia Sosunova | Rugpjūčio 13 d. 18 val. | Kauno menininkų namai

Rugpjūčio 13 d. 18 val. Vaida Stepanovaitė ir Anastasia Sosunova kalbėsis apie vaiduoklių salas Kauno menininkų namuose.

Vaiduoklių salos (Ghost Islands) – kuratorinės rezidencijos projektas, kurį ką tik įgyvendino Vaida Stepanovaitė I: project space Pekine, Kinijoje. Rezidencijos, vykusios birželio ir liepos mėnesiais, metu vykdytas tyrimas, pristatytos grupinė paroda ir publikacija, kuriose dalyvavo Anastasia Sosunova, Ma Jianfeng, Pinigų Uostas, Tomasz Kobialka.

Parodoje ir jos tęsinyje publikacijoje pasakojama apie salą, kuri, regis, jau buvo užimta, o žemės atsiėmimas yra nelengvas darbas. Iš tikrųjų, tai gali būti itin sudėtinga. Gali tekti pasitelkti žemsiurbę – plaukiojančią platformą – kuri įsmeigs savo metalinius nagus į jūros dugną, idant suskaidytų suslėgtus smėlį, akmenis, dumblą, augmeniją. Tūkstančiai kvadratinių kilometrų vertingų nuosėdų bus išpumpuotos iš gilumų į paviršių, ant koralinių rifų išliejant naują teritoriją.

Salos kartais taip atsiranda tarptautiniuose vandenyse, ir plūduriuoja juose kaip fortifikuotos ekosistemos. Kuomet pastebėtos, jos geba pasislėpti pasprukdamos ar patapdamos kažkuo mažiau grėsmingu.

Vaiduoklių salos klaidžioja po apsėstus vandenis, naudodamos dviprasmybę kaip galios įrankį ar, galbūt, galimybę išgyventi. Nešamos povandeninių srovių, jos kaupia ir kurpia besimainantį kapitalą. Viskas akumuliuojasi, sunkėja ir sminga žemyn su nematoma jėga, vėl skaidant jūros dugną.

Vaida Stepanovaitė (g. 1992) gyvena, nepriklausomai kuruoja ir dėsto tarp Lietuvos, Berlyno ir kitų šalių bei miestų. Nuo 2015 m. ji yra nomadiškos projektų erdvės „Kabinetas” bendraįkūrėja ir kuratorė. Vaida yra pristačiusi personalines ir grupines parodas, peformatyvius įvykius, diskusijas ir kitokio pobūdžio renginius Europoje ir Kinijoje. Baigė Menotyros bakalauro studijas. Dalyvavo rezidencijoje, tyriminiuose vizituose ir edukacijos programose Europoje, Kinijoje ir P. Korėjoje.

Anastasia Sosunova (g. 1993) yra vizualaus meno kūrėja, gyvenanti Vilniuje. Jos kūryba apima skulptūrą, video ir grafiką. Tyrinėdama mūsų braižomas teritorines ir psichologines ribas, ji apmąsto „svetimo” bei „kito” sąvokas, jų užimamą erdvę mūsų kasdieniame gyvenime. Menininkė baigė grafikos meno bakalauro studijas ir apsigynė skulptūros magistrą Vilniaus dailės akademijoje, buvo Rupert alternatyvios edukacijos programos dalyvė. Ji yra dalyvavusi parodose skirtingose Europos šalyse, Kinijoje ir JAV, eksponuoja darbus meno erdvėse ir miesto bei gamtos aplinkose.

Daugiau:
yi-projectspace.org/view/ghost-islands
kabinetas.com
anastasiasosunova.com

Ši rezidencijų programa yra ko-organizuojama Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje, Lietuvos kultūros instituto, Nidos meno kolonijos ir Kauno menininkų namų bei yra šių institucijų atstovų kuratorinių, tiriamųjų vizitų Pekine ir Šanchajuje 2018 m. rezultatas. Tai – pirmoji kuratorystės rezidencija Azijoje, skirta tik Lietuvių kuratoriams, ir ilgalaikės rezidencijų mainų programos tarp šių dviejų šalių pradžia. Vertinimo komisija buvo sudaryta iš Agnės Biliūnaitės (Lietuvos Respublikos kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje), Antonie Angerer („I: project space“), Anna-Viktoria Eschbach („I: project space“), Vytauto Michelkevičiaus (Nidos meno kolonija) bei Edvino Grinkevičiaus (Kauno menininkų namai).

Rezidenciją ir pokalbį remia Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos ambasada ir Lietuvos kultūros atašė Kinijoje, Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Kauno menininkų namai ir Nidos meno kolonija.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar