Šeštadienį prasideda penktasis Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis. 13 val. jį atidarys septyni paties didžiausio Kauno kariliono varpo, pavadinto „Kaunas“, dūžiai, sveikinantys Valdą ir Almą Adamkus su 70-osiomis jų santuokos metinėmis. Sveikinimą atliks karilionininkė iš Gdansko Monika Kazmierczak. Varpą „Kaunas“, sveriantį 924 kg, miestui padovanojo Prezidento šeima.

Po sveikinimo Monika Kazmierczak su valtornininku Michału Szczerba pristatys programą, kurioje maišysis klasika (Johannas Sebastianas Bachas, Matthiasas Vandenas Gheynas) su šiuolaikine muzika (Arvo Pärtas, Georges Barboteu) ir moderniais specialiai karilionui kurtais kūriniais (Loreta Narvilaitė, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Krzysztofas Falkowskis).

Festivalį šeštadienį 21.30 val. pratęs vakarinis belgų atlikėjo Jano Verheyeno koncertas, kurio metu kariliono bokštas nušvis įvairiomis spalvomis. Janas Verheyenas atliks savo kūrybos kariliono ir elektroninės muzikos kompozicijas. Tai šiuolaikinės muzikos pavyzdžiai, įkvėpti praeities ir tiesiantys tiltą į ateitį.

Sekmadienį, rugsėjo 5 d., 13 val. prie Jani Verheyeni prisijungs gitaristas iš Belgijos Cedricas Honingsas. Duetas, pavadinimu „Guitarillon“, atliks kūrinių programą nuo J. S. Bacho iki populiariosios muzikos, tokios kaip: „Nirvana“, Michaelas Jacksonas ar muzikos iš filmų „Sostų karai“ ir „Žvaigždžių karai“.

Festivalį sekmadienį 15 val. užbaigs kariliono meistras iš Klaipėdos Stanislovas Žilevičius, kuris pristatys programą „Kariliono metamorfozės“. Skambės Giedriaus Kuprevičiaus, Frederico Chopino, Astoro Piazzolla, Arvo Pärto ir paties S. Žilevičiaus kūriniai.

Žiūrovai koncertų metu turės galimybę stebėti atlikėjus kariliono bokšte: koncertai bus tiesiogiai transliuojami aikštėje sumontuotame dideliame ekrane.

Visi festivalio renginiai nemokami.

______

Festivalio organizatorius: Kauno menininkų namai

Festivalio globėjas: Kauno miesto savivaldybė

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Festivalio partneriai: Vytauto Didžiojo karo muziejus

Informaciniai partneriai: „Kaunas Pilnas Kultūros“, „Kauno diena“,

*Koncerto metu bus filmuojama ir fotografuojama, todėl dalyvaudami sutinkate, kad jūsų ir jūsų vaikų vaizdinė medžiaga būtų panaudota renginiui viešinti žiniasklaidoje, kmn.lt svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar