Trečiadienį, birželio 22 d. 18 val. Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmuose, Kaune, atsidarė net 12-kos šiuolaikinių menininkų iš Ukrainos, Lietuvos, Prancūzijos ir Šiaurės Airijos bendra paroda „Melioracija“.

Anot parodos kuratorės, Agnės Bagdžiūnaitės, melioracija parodoje naudojoma kaip atspirties taškas, skirtas pažymėti žmogaus pastoviai daromą poveikį jo aplinkai dideliais ar mažesniais masteliais. „Noriu iš karto žiūrovą informuoti, kad nieko apie žemdirbystę, žemės ūkį čia parodoje nesurasime. Paroda yra sukoncentruota į progreso reikšmę, į žmogaus santykį su gamta. Juk melioracija yra labai sudėtingas procesas, tiek jo istorijos Lietuvoje, tiek ir jos vykdymo prasme. Tarsi norėta išgauti kuo daugiau derliaus iš nusausintų žemės plotų, bet tuo pačiu buvo padaryta labai daug žalos gamtai. Taigi klausimas išlieka, ar gali žmogus ką nors gaminti nepažeidžiant ekosistemos?“, – klausia parodos kuratorė.

Pasak kuratorės, šeši iš eksponuojamų parodoje menininkų(ių) dalyvavo Kauno menininkų namų organizuojamoje tarptautinėje rezidencijų programoje „DeMo“, vėliau į parodą buvo atrinkti dar 6 menininkai iš Lietuvos ir Ukrainos. „Menininkų darbai parodoje be galo įvairūs, nuo garso instaliacijos apie plūduriavimą, potvynio dokumentacijos iki Kapitolijaus vilkės vaizdavimo ar radikalios sodininkystės intervencijos“.

1926 m. Žemės ūkio rūmų pastato projektuotoju buvo paskirtas tuo metu Žemės ūkio ministerijos statybų reikalų konsultanto pareigas ėjęs žinomas tarpukario architektas Karolis Reisonas. Rūmų statybų darbai baigti 1931 m. Meno kūriniai išsidėstę skirtingose pastato, kuris yra vienas iš Kauno modernizmo architektūros pavyzdžių, erdvėse. „Tai bus pasivaikščiojimas ne tik po parodą ar po pastatą, bet ir po instituciją, į kurią tikrai dažnai neužeiname ir net nelabai gal žinome, kas joje vyksta. Parodos metu bus galima aplankyti Žemės ūkio rūmų bites ir užklysti į galinį šios institucijos kiemą“, – pasakojo parodos architektė Gabrielė Černiavskaja.

Paroda veiks iki rugpjūčio 21 d. Žemės ūkio rūmuose, Donelaičio g. 2. Ją lankyti galima nuo antradienio iki ketvirtadienio 13–17 val. su išankstine registracija el. paštu: agne@kmn.lt

Paroda yra trečius metus vykstančios tarptautinės mainų rezidencijų programos „DeMo“ (Dekoduojant modernybę sutr.) Kauno menininkų namuose rezultatas. Programos kuratorė menininkus/es kvietė kiek įmanoma subjektyviau tyrinėti galimas sąsajas, sutapimus ir skirtumus tarp įvairių modernybių ir modernizacijos procesų, jų formų ir išraiškų. Mainų rezidencijos „DeMo“ ir paroda „Melioracija“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

nuotr. Vytauto Paplausko

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar