Putvinskio gatvės dieną jau kelis metus iš eilės Kauno menininkų namai bendradarbiauja su Putvinskio gatvėje esančiomis institucijomis, įstaigomis ir pavieniais kaimynais tam, kad gatvė vienai dienai taptų bendru kiemu, kuriame žaidimo forma tyrinėjama gatvės istorija ir ateitis, vyksta dirbtuvės, užsimezga kaimynų pokalbiai, suskamba koncertai. Šiais metais Putvinskio gatvės dieną norime atiduoti į menininkų rankas ir kviečiame teikti savo kūrybinius projektus, kuriuose gatvė bent trumpam taptų vienu dideliu gyvu kiemu.

V. Putvinskio gatvė – ypatinga įspūdingais kiemais ir kiemeliais, laiptais vedančiais į Žaliakalnį ir vaizdingomis panoramomis, žaliais skverais ir ryškia istorija. Pirmą kartą grindiniu padengta XX a. trečiame dešimtmetyje, tuometinė Kalnų gatvė jungė namus, priklausiusius diplomatams ir žinomiems kultūros veikėjams. Gatvę supantys kiemai, skverai ir laiptai talpina savyje daugybę pasakojimų, kurie ir toliau kasdien yra kuriami ir plėtojami. V. Putvinskio gatvė-kaip-kiemas tai gyva gatvė, kuri jungia kaimynų bendruomenę, kurios užkaboriuose susitinka draugai, vyksta vakarėliai, o šlaituose pasislėpę rūko paaugliai. Putvinskio gatvės dieną ši gatvė tampa bendru Kauno kiemu, kviečiančiu kurti, tyrinėti ir patirti gatvę-kiemą.

Kviečiame jaunuosius kūrėjus ir kūrėjas teikti pasiūlymus, kurie būtų interaktyvaus pobūdžio, įtraukiantys žiūrovą kūrybiniai projektai.
Menininkai/ės turės tris savaites paruošti, pritaikyti savo kūrinius Putvinskio gatvės dienos renginiui.

DALYVAVIMO SĄLYGOS

  • Projekte kviečiami dalyvauti jaunieji ir kylantys visų sričių šiuolaikinio meno kūrėjai bei kūrėjos;
  • Kūrinys turi atliepti renginio temą: gatvė-kiemas;
  • Menininkai / menininkės galės panaudoti jau esamą kūrinį, jį transformuoti arba sukurti naują;
  • Kūrinys bus pristatytas renginio metu – Putvinskio gatvės dieną (gegužės 21);
  • Menininkai / menininkės bus pasiruošę bendradarbiauti su Kauno menininkų namų kuratorių komanda įgyvendinant kūrinį ir jį pristatant.

PROJEKTE DALYVAUJANTIEMS MENININKAMS BUS SUTEIKTA:

  • 400 Eur atlygis (įskaitant medžiagų ir transporto išlaidas*);
  • Kauno menininkų namų kuratorių konsultacijos;
  • KMN patalpos ir turimi resursai*;
  • Profesionali kūrinių ir proceso sklaida KMN kanalais.

Pasiūlymus (iki 3 000 ženklų) kartu su kūrybiniu portfolio kviečiame teikti iki 2022 m. balandžio 24 d. (imtinai) el. p. asta@kmn.lt. Tel. nr. pasiteirauti (8 37) 223 259. Informuojame, jog atviras kvietimas pratęsiamas iki gegužės 1 d.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar