Kauno menininkų namai, bendradarbiaudami su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija ir kuratore Lesia Kulchynska, džiaugiasi galėdami paskelbti atvirą kvietimą teikti pasiūlymus dėl dalyvavimo projekte „Service“, kuris vyks birželio 18 d. Kauno menininkų namuose.

Paraiškų teikimo terminas: 2022 m. gegužės 30 d.

„Service“ – tai platforma, kurioje dalyviai (menininkai ir ne tik) siūlo plačiajai visuomenei neįprastą paslaugą pasitelkę performatyvų veiksmą: mainais už pinigus, kažką materialaus ar nematerialaus, ką nors simbolinio, ar tiesiog nemokamai. 

Tokiu „paslaugos“ supratimu siekiama peržengti paslaugų pramonės rinkos logiką ir pakviesti dalyvius iš naujo interpretuoti ir pasisavinti „paslaugos“ idėją, ir užuot tiekus produkciją kitiems, susikurti šį mainų procesą pagal savo poreikius. „Paslauga“ yra projektas, skirtas mainytis energija ir rūpesčiu.

„Service“ siūlo sukurti ir pasiūlyti unikalią paslaugą, kuri pripažintų savitą asmens patirtį, įgūdžius, žinias ir požiūrį bei perteiktų vertingą patirtį kitam. Tai galėtų būti unikalus nagų dizainas ar tapybiška makiažo koncepcija, teksto skaitymas neįprastu balsu, mėgstamiausios dainos atlikimo švilpaujant pamoka, pokalbis apie orą ar bet ką kitą. Paslaugos teikimas vienas kitam suteikia galimybę užmegzti ryšį, pasijusti reikalingiems ir mylimiems. Kartais neturėjimas galimybės to padaryti yra pats liūdniausias dalykas. Paslaugų teikimo situacija taip pat sukuria erdvę mainams su nepažįstamuoju ir suteikia galimybę pažinti žmogų ar situaciją, kurių pažinti nesitikėjai.

„Paslauga“ yra kuratorės Lesios Kulchynskos projektas, inicijuotas 2021 m., bendradarbiaujant su Gėtės institutu Kijive. Projektas turi internetinę svetainę, kurioje kaupiami jau esami Kijivo menininkų pasiūlymai: https://www.srvc.website/

Siūlymas dalyvauti projekte Kaune taps jau susikūrusios unikalių „paslaugų teikėjų“ bendruomenės dalimi.

„Service“ yra pirmasis projektas Kauno menininkų namų ir Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos kartu organizuojamos performansų programos, kuri 2022 metais vyks Kaune, Nidoje ir Vilniuje. Ši programa įgyvendinama kaip Kauno menininkų namų sausio 17 d. kasmet (nuo 2020 m.) minimo Meno gimtadienio tradicijos adaptacija.

Kas gali teikti pasiūlymus?

Visi menininkai (ir ne tik) susidomėję šiuo formatu ir gyvenantys Lietuvoje yra kviečiami teikti pasiūlymus dalyvauti „Service“  projekte. Lauksime jūsų paslaugos, kurią norėtumėte panaudoti kaip įrankį keitimusi su platesne visuomene, pasiūlymo.

Ką mes siūlome?

Atrinktiems dalyviams bus suteiktas 200 € (su mokesčiais) dalyvio mokestis ir padengtos kelionės Lietuvoje išlaidos.

Kaip pateikti prašymus?

Užpildykite „Google“ anketą pateikdami trumpą siūlomos paslaugos idėjos aprašymą ir apibūdinkite jūsų įsivaizduojamą mainų tipą. Atsiųskite trumpą informaciją apie savo užsiėmimo pobūdį ir gyvenimo aprašymą.

Performanso programą Kauno menininkų namuose ir Nidos meno kolonijoje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Dizainas: Настя Теор

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar