Dar vasario mėnesį „DeMo“ rezidencijų mainų programa, vykdoma kartu su thankyouforcoming partneriais iš Nicos, kvietė dalyvauti atvirajame kvietime kuratorius(es)/menotyrininkes(us) iš Lietuvos.

Džiaugiamės pranešdami, kad į Nicą Prancūzijos Rivjeroje balandžio mėn. vyks Vilniuje gyvenanti ir dirbanti kuratorė, kritikė ir konsultantė meno klausimais Neringa Bumblienė. Nuo 2014 m. kuratorė dirba Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) Vilniuje.

Neringa yra baigusi kuratorystės magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir kuratorystės mokyklą École du Magasin Grenoblyje, Prancūzijoje. Per visą savo karjerą ji dirbo su daugybe šiuolaikinio meno projektų ir didelės apimties tarptautinių grupinių parodų, tokių kaip „Galva su daug minčių“ ir 13-oji Baltijos trienalė „Išsižadėk šmėklų“ bei projektais ir parodomis, individualiai pristatančiomis kylančius ir įsitvirtunusius menininkus.

Neringa Bumblienė šiuo metu yra 59-osios Venecijos bienalės Lietuvos paviljono su Roberto Narkaus projektu „Gut Feeling“ kuratorė ir 2023 m. 1-osios Vilniaus performanso meno bienalės meno vadovė. Ji taip pat yra Lietuvos kultūros tarybos šiuolaikinio meno ekspertė, IKT – Tarptautinės šiuolaikinio meno kuratorių asociacijos ir meno mugės „ArtVilnius“ valdybos narė.

Kauno menininkų namai kartu su thankyouforcoming rezidencijų programa ACROSS (įsikūrusia Nicoje, Prancūzijos Rivjeroje, Prancūzija) jau 2021 pradėjo vykdyti mainų rezidencijos programą „DeMo“ (sutrumpinimas iš Dekoduojant Modernybę). Praėjusią vasarą 3 -jų savaičių trukmės rezidencija leido menininkei Beatrice Celli atrasti Kauno miesto šiuolaikinio meno sceną, plėtoti savo tiriamąjį darbą susijusį su Kauno miesto istorija ir legendomis.

Nuoširdžiai dėkojame paraiškų atrankos komisijos nariams, kruopščiai apsvarsčiusiems visas paraiškas. Atrankoje dalyvavo: Kauno menininkų namų rezidencijų programos „DeMo“ koordinatorė Agnė Bagdžiūnaitė, thankyouforcoming meno vadovė Claire Migraine, ​​kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė ir Jean-Christophe Arcos, kuratorius ir menotyrininkas, Paryžiaus miesto vizualiųjų menų biuro vadovas.

Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar