Bendrakūryba

Ilgą laiką veikę kaip menų buveinė, jungusi specifinį menininkų ratą, atvėrėme duris bendruomenėms, kurių nariai Kauno menininkų namus atranda galbūt pirmą kartą. Projektai ir veiklos, kurti kartu su tokiais partneriais kaip Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD), Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (LKJA), Menų agentūra „Artscape“, Atviras jaunimo centras „Vartai“, Vilniaus queer festivalis „Kreivės“ ir kitais, didina kultūros prieinamumą ir įvairovę, įgalina bendruomenes dalyvauti įvairialypiuose kūrybiniuose procesuose, taip pat skatina dalytis savo patirtimi bei kūryba.

Manome, kad vienpusiai projektai, į kuriuos bendruomenės yra įtraukiamos tik dėl savo turimų žinių ir priemonių, tačiau nedalyvauja pačiame procese, nekuria pridėtinės vertės. Bendrakūryba yra įvairių priemonių ir požiūrių įgalinimas, kartu kuriant tokį turinį, kuris dėl savo prieinamumo eliminuoja sąvokas „negalia“, „integracija“ ar mažina kitus barjerus.

Tuo pat metu bendrakūryba peržengia projektinio fragmentiškumo ribą ir siekia sukurti ilgalaikius ryšius bei įtvirtinti pasiteisinusias praktikas ateities veikloms.

Savanorystė

Vietinė savanorystė

Savanorystė – tai svarbi Kauno menininkų namų (KMN) dalis, skatinanti miestiečius ir miesto svečius prisidėti prie visiems atviros erdvės kūrimo, kultūros sklaidos ir bendruomeniškumo puoselėjimo. Įsitraukdami į savanorystę kartu kuriame aplinką, kurioje norime augti, dalijamės įgūdžiais ir idėjomis, mokomės vieni iš kitų. KMN savanoriai – tai mūsų bičiuliai ir ambasadoriai.

Kas gali tapti KMN savanoriu?

Savanoriu gali tapti bet kokio amžiaus, lyties, tautybės, religinių ar politinių įsitikinimų asmuo, norintis praplėsti savo akiratį kultūriniame ir meno lauke bei, žinoma, prisidėti prie geresnės ir socialiai atsakingesnės visuomenės kūrimo.

Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai taip pat gali tapti KMN savanoriais.
Kai kurie savanoriai ateina į KMN su konkrečiomis veiklų ar projektų idėjomis, kiti – norėdami patyrinėti kultūros institucijos užkulisius. Veiklų įvairovė talpina visus, svarbiausia – nuoširdumas ir bendros vertybės.

Kodėl verta tapti KMN savanoriu?

Savanorių veikla KMN visų pirma remiasi geranoriškumo, tarpusavio sutarimo, bendradarbiavimo, atvirumo ir pagarbos kitam vertybėmis. Siekiame svetingo požiūrio į vienas kito pasiūlymus ir idėjas, tad savanorystės veiklą matome kaip neformalų mokymąsi, kuris svarbus ugdant įvairialypę asmenybę, o kartais ir pirmą žingsnį savos kūrybos link. Savanorystė KMN taip pat atveria galimybę susipažinti su įvairiais kultūros ir meno kūrėjais, įgyti naujų pažįstamų ir draugų bei naudingos patirties.

Savanorių veiklos KMN

Savanorystė apima šias pagrindines veiklas:
• pagalba organizuojant, koordinuojant ir viešinant renginius;
• įsitraukimas į KMN projektų įgyvendinimą ir vystymą;
• pagalba kuriant ir skatinant įvairiai KMN auditorijai draugišką aplinką.

Visas savanorystės veiklas lydi savanorių susitikimai ir bendrai organizuojami savanorių renginiai, kuriuose galime geriau vienas kitą pažinti ir aptarti tolesnius darbus bei idėjas.

Kaip tapti KMN savanoriu?

Į savanorystę KMN žiūrime atsakingai, tad visuomet pirmiausia norime išsiaiškinti tavo ir mūsų lūkesčius, aptarti, kaip vieni kitiems galime pagelbėti geriausiai.

Nori tapti KMN savanoriu?

Parašyk KMN savanorių koordinatorei: asta@kmn.lt

Tarptautinė savanorystė

Vienos svarbiausių KMN vertybių – atvirumas ir įtrauktis, tad džiaugiamės mūsų komandą papildančiais tarptautiniais savanoriais. Tarptautinė savanorystė praturtina mūsų kolektyvą, atneša vertingų kultūrinių skirtumų ir naujų idėjų.

Šiuo metu savanoriauja

Yulia iš Baltarusijos.

Pas mus jau savanoriavo

Lalou iš Prancūzijos. Lalou projektas – tai kiekvieną penktadienį KMN instagramo profilyje skelbiami autoriniai įrašai, pasakojantys apie darbą KMN ir gyvenimą Kaune.

Kaip tapti tarptautiniu KMN savanoriu?

Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai kviečiami savanoriauti KMN taip pat kaip vietiniai savanoriai (kviečiame žiūrėti skiltį vietinė savanorystė“).

Tarptautiniai Europos solidarumo korpuso savanoriai pas mus atvyksta padedant partnerių „A.C. Patria“ Savanorių centrui.

Daugiau apie „A.C. Patria“ Savanorių centrą rasite čia.

Daugiau apie Europos solidarumo korpuso savanorystės programas rasite čia.

Veiklos

Bendradarbiaudami su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga skelbiame atvirą kvietimą visų sričių šiuolaikinio meno kūrėjoms ir kūrėjams dalyvauti projekte „Bendrakūryba“. Šio bendradarbiavimu grįsto projekto metu menininkai dirbs su jaunaisiais aklųjų ir silpnaregių bendruomenės nariais Kaune, siekiant įgalinti profesionalių kūrėjų ir žmonių su regos negalia bendruomenių jaunųjų narių bendra-kūrybą.  

Gruodį viešojoje miesto reklamoje startavo kolektyvinis projektas Kauno žodynas (kaunozodynas.lt), prie kurio prisidėti kviečiami visi kauniečiai. Kauno menininkų namų (KMN) sumanytas ir kuruojamas projektas buvo sukurtas įstaigos 50-mečio proga, tačiau […]

Gruodžio 2 d. įvyko projekto „Nepadorūs vakarai. Meduje“ video meno peržiūra bendradarbiaujant su video meno platforma „D’EST“, kurią inicijavo kuratorė Ulrikė Gerhardt. Gera naujiena nespėjusiems į mūsų „Nepadorūs vakarai“ peržiūrą. Iki sausio 1 d. mūsų programoje rodytus kūrinius galite pažiūrėti „D’EST“ platformoje internete. Video programos kuratorė – Tanya Bogacheva.

Rodyti daugiau