Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ sugrįžta trečiam lauko kino sezonui. Šią vasarą – trečiadienių vakarais Kauno kultūros centro terasoje!

PROGRAMA

Rugpjūčio 11d.-rugsėjo 1 d.

KKC terasa (Vytauto pr. 79, Kaunas)

COMMON PEOPLE: Mayor (rež. David Osit, 2020)

Rugpjūčio 11 d. 20.30

Tai politinis pasakojimas apie Musą Hadidą, krikščionį Ramalos (faktinės Palestinos sostinės) merą. Iš visų pusių apsupti izraeliečių gyvenviečių ir kareivių, daugelis Ramalos gyventojų niekada neturės galimybės nukeliauti daugiau nei kelis kilometrus nuo savo namų, todėl meras Hadidas yra pasiryžęs paversti miestą gražia ir oria vieta gyventi. Filmas gausus išsamių pastebėjimų ir stebėtinai daug humoro; nesibaigiančios okupacijos beprotybės ir absurdo įkarštyje pateikia orumo portretą ir iškelia klausimą: kaip vadovauti miestui, kai neturi šalies?

Dokumentika, JAV, JK, 2020, arabų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 89 min.

COMMON PEOPLE: My Darling Supermarket (rež. Tali Yankelevich, 2019)

Rugpjūčio 18 d. 20.30

Šiame dokumentiniame filme prekybos centro darbuotojai, vykdydami nuolat pasikartojančias užduotis, randa erdvės savo abejonėms, meilėms, baimėms ir vargiai išsipildysiančioms svajonėms išreikšti. Visai šalia pieno pakelių, mėsos išpjovų, brūkšninių kodų ir apsaugos kamerų egzistuoja humoras, drama, paslaptis, romantika ir kvantinė fizika. Šie darbuotojai, patalpinti uždaroje prekybos centro erdvėje, neleidžia rutinai pasiglemžti jų dvasios.

Dokumentika, Brazilija, Danija, 2019, portugalų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 80 min.

COMMON PEOPLE: Lost Boys (rež. Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya, 2020)

Rugpjūčio 25 d. 20.30.

Trys draugai keliauja į Pietryčių Aziją linksmintis, bet sugrįžta tik vienas. Kažkas nutiko, bet apie įvykius žinome tik iš saujelės vaizdo įrašų ir prieštaringų istorijų. Filme rodoma, kaip pagrindinis veikėjas išvyksta ieškoti draugų ir atsakymų į tai, kas jiems nutiko svečiuojantis Kambodžoje. Nuoga tikro gyvenimo istorija, pilna sekso, narkotikų ir mirties. „Tai žiaurus, tiesą papasakoti siekiantis kinas, kurio scenarijų padiktavo tikri gyvenimo įvykiai“, – filmo režisierius Joonas Neuvonen.

Dokumentika, Suomija, 2020, suomių, anglų ir tajų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 99 min.

COMMON PEOPLE: Hey! Teachers! (rež. Yulia Vishnevets, 2020)

Rugsėjo 1 d. 20.30 val.

Du jauni intelektualai, Katia ir Vasia, atvyksta į mažą industrinį Rusijos miestą mokytojauti. Jie jaučia pareigą keisti vyraujančią švietimo sistemą. Tačiau ši mokykla yra uždaras konservatyvus pasaulis, kuriame paklusnumas ir disciplina tebėra didžiausios vertybės. Neilgai trukus jauni mokytojai suvokia, kad jų nauja darbo aplinka yra persmelkta nacionalizmo, seksizmo ir homofobijos. Filme perteikiami vieni mokslo metai ir jaunų mokytojų pastangos keisti nusistovėjusius ugdymo metodus. Jie bando kalbėtis su vaikais apie feminizmą, žmogaus teises ir Rusijos politiką, bet mokyklos bendruomenė nepasiduoda ir priešinasi. Komedija virsta drama.

Dokumentika, Rusija, 2020, rusų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 90 min.

Po filmų peržiūrų vyks pokalbiai su įvairias filmuose atskleidžiamas temas aptarsiančiais ekspertais. Diskusijų dalyvius paskelbsime netrukus.

Bilieto kaina – 3 Eur (1,5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims, turintiems negalią). Bilietus galima įsigyti „Tiketa“ kasose ir interneto svetainėje. Renginio vietoje bilietų įsigyti nebus galima.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas COMMON PEOPLE (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar