2020 m. startavusioje rezidencijų programoje „DeMo“ po viešo kvietimo atrinktos menininkės Gintė Regina (Lietuva) ir Niamh Seana Meehan (Šiaurės Airija) vasario mėnesį rezidavo Šiuolaikinio meno centre Derry~Londonderry (Gintė Regina) ir Kauno menininkų namuose (Niamh Seana Meehan). Po rezidencijų menininkės eksponavo savo darbus Šiuolaikinio meno centre Derry~Londonderry, kur surengė dvi vienu metu vykusias solo parodas ir eksponavo tiek naujus, tiek jau sukurtus savo kūrinius. Paroda atvira visuomenei nuo kovo 21 d. iki gegužės 23 d. Susitikimas su Niamh Seana Meehan Kauno menininkų namuose vyko vasario 24 d.

Abi menininkės savo darbuose analizuoja erdvę, pabrėždamos klajoklišką mūsų laikų nesaugumą. Jų meninėje praktikoje plačiai reflektuojamos sienų, ribų ir fragmentiškumo temos, naudojant gana skirtingas medijas. Jautrus ir nuo erdvės priklausomas menininkių pasakojimas – tai, kas sieja abi rezidencijų programos „DeMo“ menininkes.

Apie menininkes:
Gintė Regina
 yra lietuvių menininkė-režisierė, kurianti Londone ir Vilniuje. 2018 m. ji surengė savo pirmą solo parodą GAO Londone, kur rugsėjo mėnesį pristatė savo naujausią filmą „Monika“. 2017 m. Gintė buvo išrinkta programos „Selected VII“ dalyve, kuri pristato jaunuosius su vaizdo įrašais ir filmais dirbančius menininkus pagrindinėse parodų erdvėse Jungtinėje Karalystėje ir Pietryčių Azijoje. Tais pačiais metais ji laimėjo „Stop Play Record“ / „Channel 4 First Acts“ premiją už trumpametražį filmą ir buvo apdovanota kelionių stipendija už filmo projektą Kanadoje, kurio scenarijus yra įkvėptas kanadiečių rašytojos Alice Munro.

Menininkė eksponavosi: GAO, Londone (solo paroda, 2018 m.), ICA, Londone (Playback festivalis, 2018 m.), „Whitechapel“ galerijoje, Londone (Selected VII, 2017 m.), „Hanoi DocLab“, Vietname (Selected VII, 2017 m.), „Baltic 39“ Niukasle („Da Thirst X Baltic“, 2016 m.) ir „Matt’s” galerijoje, Londone (X Marks the Bokship, 2015). Gintė studijavo Slade vizualiųjų menų mokykloje ir Central Saint Martins koledže.

Niamh Seana Meehan yra tarpdisciplininė menininkė, kurianti Derry~Londonderry mieste. Savo meninėje praktikoje derina performansą, vaizduojamąjį meną, kalbą ir poeziją. Niamh rengė performansus ir parodas „Jerwood Arts Collaborate” galerijos erdvėse, Londone, kaip „Array Studios” kolektyvo narė. Savo kūrinius daugiausia yra pristačiusi Šiaurės Airijoje, o performansus atliko „Flax Arts Studios“, „Re-Vision Performing Arts Festival“ ir „Catalyst Arts“, Belfaste, „K-Fest“ menų festivalyje, Kerry, „Mart“ galerijoje Dubline, Clady.
2019 m. Menininkė buvo atrinkta į „Sim” rezidenciją Reikjavike (Islandija) ir 2018 m. į „Estudio-Nomada Residency“ Barselonoje (Ispanija). Niamh yra gavusi 2020 m. Kanclerio stipendiją ir 2016 m. Lesterio spaustuvės apdovanojimą. Niamh baigė studijas De Montfort universitete Lesteryje ir Queens universitete Belfaste.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar