2019 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais KMN rezidavo programoje „Unlearning Eastern Europe“ dalyvavusi kuratorė Eglė Mikalajūnė (LT). Liepos 31 d. KMN vyko šią rezidenciją lydėjusi E. Mikalajūnės paskaita „Nelegalios realybės šiuolaikinėje visuomenėje ir fake news kaip meninė strategija“.

Šiuolaikiniame mene egzistuoja daugybė nuolat kartojamų mantrų. Viena jų – vietoje vienos tiesos ar didžiojo pasakojimo turėtume skatinti subjektyvias istorijas, diskursus ir realybės suvokimus. Tačiau kaip ši maksima galioja kasdieniame politinių sistemų, moralinių vertybių ir naujųjų technologijų formuojamame gyvenime bei pačiame šiuolaikinio meno lauke? Paskaitoje buvo aptariama keletas skirtingų socialinių kontekstų, kuriuose „nelegalios realybės“ klausimai šiuo metu yra itin aštrūs – virtualiosios realybės ir psichikos sveikatos diskursai – bei pristatoma jauniausios menininkų kartos meninės strategijos, kuriose fake news arba alternatyvios realybės principai kerta vidinės meno kūrinio logikos ribas ir tampa priemone platesnės komunikacijos ir sklaidos procesuose.
Eglė Mikalajūnė yra Nacionalinės dailės galerijos Vilniuje kuratorė, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja ir meno kritikė. Nuo 2007 m. Eglė Mikalajūnė yra kuravusi parodas, vaizdo įrašų peržiūras, bendradarbiavimo ir bendruomeninius projektus Lietuvoje, Portugalijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse. Savo projektuose ji tyrinėja lokalių ir globalių kontekstų sankirtas bei skatina bendradarbiavimą tarp įvairių sričių menininkų, menininkų ir mokslininkų, menininkų ir bendruomenių, ir t.t. Eglė taip pat buvo viena iš Reformatų skvero judėjimo iniciatorių ir nuo 2018 m. yra savanorė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar