Liepos 6-ąją, penktadienį, nuo 10 val. iki 16 val. Kaune, Laisvės alėjos pabaigoje (ties 103 namu), vyksiančio festivalio „L6“ organizatoriai suplanavo 28 nemokamas ekskursijas, skirtas kauniečiams ir miesto svečiams. Festivalis, rengiamas Kauno menininkų namų partnerių „Ekskursas“ ir organizacijos „Gražinkime Kauną“ kvies susipažinti su unikaliais Kauno objektais.

Šių metų festivalis unikalus tuo, kad ekskursijų metu bus galima iš vidaus pamatyti ne vieną žymią Kauno gimnaziją – Jono Jablonskio, „Saulės”, o taip pat buvusią Žydų realinę – dabar Juozo Naujalio muzikos gimnaziją. Festivalio metu bus galima iš naujo atrasti Ugniagesių rūmus, Pacų šeimos / Siručio rūmus (dabar čia veikia Maironio Lietuvių literatūros muziejus), vyks išskirtinės ekskursijos Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Privačias ir paprastai neprieinamas Kauno modernizmo erdves bus galima pažinti žymiajame Mozės Pasvianskio ir Giršo Kliso name Vytauto prospekte. Teminės festivalio ekskursijos šiais metais pakvies ir į Kauno Senamiestį, ir į Naujamiestį – pavyzdžiui, prisiminti šiemet 30-metį švenčiančios Sąjūdžio vasaros ir Roko maršų istoriją.

Šiemet festivalis į savo programą įtraukė naujovę: ekskursijas gestų kalba. Susipažinti su žymiausiais Kauno modernizmo pastatais specialioje ekskursijoje „Kauno modernizmas: įžanga“ kurčiųjų bendruomenės narius pakvies gidas Paulius Jurjonas. Ekskursijoje bus pirmą kartą gestų kalba pristatyti vertingiausi Kauno tapatybės ženklai: Centrinis paštas, Taupomųjų kasų rūmai ir Vatikano nunciatūros pastatas.

Apie norą dalyvauti šioje ekskursijoje žmones, turinčius klausos negalią, kviečiame rezervuoti vietas Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre arba ekskursas@gmail.com.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar