MATTERS šiemet skelbia antrąjį kvietimą, skirtą garso kūrėj*ms. Garso kūrėj*s – gana plati sąvoka, šios platformos kontekste ji apima noizo, eksperimentinio garso, garsovaizdžių, chaoso, industrial ir kt. kūrėj*s. Laukiame paraiškų ir iš autorių, save siejančių su tuo, kas vadinama industrinės muzikos ir kultūros lauku, tačiau neidentifikuojančių savęs su nei vienu iš ankstesnių apibrėžimų.

Kaip ir pavasarinis kvietimas, taip ir šis, pavadintas FOCI, yra skiriamas garso kūrėj*ms, kurių praktiką dėl įvairių priežasčių ar įvairiais būdais paveikė pandemijos ribojimai. Į FOCI (iš lot. focus (i), liet. židiniai, altoriai, namai, krosnys etc.) siekiama sutelkti jau sukurtus kūrinius, už kuriuos šešių atrinktų kūrinių autor*ms bus išmokėta po vienkartinę 150 Eur apimties mikropremiją*.

Kodėl FOCI? Nes šiuo metu ne visi ir ne visos turime galimybę ir sąlygų susitelkti į kūrybinius sumanymus, ne vis* turime prieigų prie studijų, ne vis* turime šiltus saugius namus. Taigi FOCI randasi kaip siekis pasidalyti, drauge susitelkti į garsus, išgirsti vien*ms kit*s.

Kodėl kvietimas skirtas jau sukurtiems kūriniams? Nes žinome, kad kartais kūriniai neranda savo vietos albumuose, rinkiniuose, kad kartais jie laukia savo laiko, konteksto ar temos kietuosiuose diskuose ilgai, iki atsiranda tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Taip pat dėl to, kad ruduo, tamsa ir pandemijos konteksto derinys nebūtinai lengvai ištveriamas ir kūrybiškai vaisingas.

Kokie reikalavimai teikiamam kūriniui? Lauksime anksčiau nepublikuotų kūrinių nuo 3 iki 12 min., kurių autorystė priklauso paraiškos teikėj*i.

Kas vyks su atrinktais kūriniais? Juos MATTERS sutelks į skaitmeninę rinktinę ir publikuos projekto „Bandcamp“ paskyroje. Ankstesnius MATTERS leidinius galite perklausyti ir parsisiųsti štai čia.

Kaip su autorių teisėmis? Kūrinių teisės priklauso jų autoriams, tai nediskutuotina. Taigi po rinktinės FOCI pasirodymo savo kūriniu galite ir toliau dalytis, jį platinti ir leisti kituose leidiniuose.

Paraiškos forma atvira / paraiškos laukiamos iki lapkričio 30 d. (imtinai). Apie atrankos rezultatus bus pranešta gruodžio 7 d., rinktinė publikuota iki 2020 m. pabaigos.

Paraiškos forma štai čia

* premijos gavėja (-as) mokesčių nuo premijos nemoka.

Projektas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

 

 

 

 

 

 

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar