Kauno menininkų namai kviečia rinkti Įsimintiniausią 2019 m. Kauno miesto ir rajono kultūros iniciatyvą. Antrus metus iš eilės skelbiamas konkursas vyksta kartu su šįmet jau 22-ąjį kartą organizuojamais „Įsimintiniausio Kauno miesto menininko“ rinkimais.

Pernai pirmą kartą Kauno menininkų namų surengti „Įsimintiniausios Kauno kultūros iniciatyvos“ rinkimai suteikė galimybę kauniečiams ir kitų miestų gyventojams, sekantiems miesto kultūros pulsą (tiek profesionalams, tiek plačiajai publikai), patiems siūlyti ir išrinkti jiems aktualiausią Kauno kultūros lauko vyksmą. Naujovė sulaukė didžiulio susidomėjimo – buvo nominuojami įvairūs renginiai, institucijos, galerijos, individualūs kūrėjai ir iniciatoriai.

Į galutinį balsavimo etapą pateko net 28 nominacijos, iš kurių Įsimintiniausia 2018 m. iniciatyva buvo išrinkta Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinio „Žaisloteka“.

„Pirmųjų metų iniciatyvos rinkimai patvirtino, kad Kauno kultūros peizažas – itin turtingas. Siekėme parodyti jo gausą, paplitimą mieste ir kūrėjus, pavienius asmenis ar komandas, kurių darbai reikšmingi ne tik miestui ar jo rajonui: rinkimų etape sulaukėme balsų iš įvairių Lietuvos regionų. Kartu tai buvo proga apžvelgti praėjusių metų kultūros tendencijas, o su laiku galėsime matyti ir jų kismą“, – sakė Kauno menininkų namų vadovė Rūta Stepanovaitė.

Šįmet planuojami trys konkurso etapai. Pirmiausia, iki sausio 19 d. laukiama nominacijų, iš kurių bus atrinktas ilgasis nominantų sąrašas ir paskelbtas viešas balsavimas. Galutiniame balsavimo etape atsidurs tik trys kandidatai, o nugalėtojas bus išrinktas vasario pabaigoje. Šių metų konkurse laukiama 2019 m. pasižymėjusių kultūros iniciatyvų, veikusių Kaune ir Kauno rajone, rekomenduojama atsižvelgti į iniciatyvos poveikį įvairioms gyventojų grupėms ir bendruomenėms.

Kartu su kultūros iniciatyvos konkursu jau įsibėgėjo ir „Įsimintiniausio Kauno miesto menininko“ rinkimai. Greitu metu paaiškės meno sąjungų, organizacijų ir institucijų pasiūlyti kandidatai, iš kurių sausio pabaigoje Kauno menininkų namų sudaryta komisija išrinks labiausiai 2019 m. pasižymėjusį profesionalaus meno kūrėją iš Kauno.

Abiejų rinkimų kontekste tradiciškai vyks diskusijos, leidžiančios kritiškai apžvelgti ir įvertinti praėjusius metus, supažindinant visuomenę su įvairių menininkų (-ių) veikla ir kultūros procesais.

Nominacijų formą galima rasti čia: http://bit.ly/KulturosIniciatyva2019.

Daugiau informacijos apie rinkimus: Kauno menininkų namų interneto svetainėje kmn.lt, el. paštu media@kmn.lt arba tel. (8 37) 223 144.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar