2020 m. birželį Kauno menininkų namuose įvyko programavimo dirbtuvių ciklas. Penkių šeštadieninių susitikimų metu buvo mokomasi dirbti vizualiojo programavimo kalba Pure Data.

Dirbtuvių ciklas prasidėjo dar kovo mėnesį, tačiau dėl pandemijos buvo sustabdytas po pirmosios paskaitos, kurioje sudalyvavo dvylika vizualiuoju programavimu susidomėjusių žmonių. Pasibaigus karantinui ir atlaisvėjus ribojimams, birželio mėnesį su jau perpus sumažėjusiu dalyvių skaičiumi įvykdyti likusieji užsiėmimai – dalis dalyvių juos lankė Kauno menininkų namų salėje, dalis, remdamiesi užsiėmimų vaizdine medžiaga, juos sekė nuotoliniu būdu.

Dirbtuvių turinį parengė ir išdėstė garso bei vaizdo menininkas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, Įvietinto meno katedros (anksčiau – Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedra) vadovas Vygintas Orlovas. Menininko tyrimų akiratyje – komunikacija, trikdžiai, sąsajos tarp garso ir vaizdo, juos stebinčios akies ir girdinčios ausies bei percepcijos procesai. Vygintas Pure Data intensyviai taiko savo kūrybinėje praktikoje. Pasitelkdamas šią programavimo kalbą kuria tiek gyvo garso pasirodymus, tiek audiovizualines instaliacijas, ir mielai moko kitus, norinčius pradėti programuoti šia galinga atviro kodo kalba.

Susitikimų metu buvo pažindinamasi su muzikinės sintezės pagrindais, virtualiųjų instrumentų konstravimo principais, pagal kuriuos buvo dėliojami įvairūs garso ir vaizdo procesus atliekantys instrumentai. Iš kokių komandų, elementų ir procesų susikonstruoti virtualųjį sekvencerį, ką pasitelkti, kad išgirstume, kaip skamba augalai, kaip garsu manipuliuoti vaizdine medžiaga – šiuos ir kitus klausimus kėlė dalyv*.

Pure Data dirbtuvės organizuojamos MATTERS – industrinės kultūros platformos programos apimties. 2020 m. MATTERS programa orientuojama į prieinamą edukaciją muzikos kūrimo technologijų ir technikų srityje per dirbtuves ir nedidelius koncertus bei į paramą elektroninio ar kito su industrine kultūra siejamo garso kūrėj*ms.

MATTERS platforma yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar