Jau 83 metus karilionas miestiečius ir miesto svečius įkvepia pailsėti nuo kasdienės skubos Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje bei kartu pasinerti į kitokį ritmą – kupiną atradimų, meditatyvaus laiko ir melodingų susitikimų.

Vis dėlto, išsiilgusiems varpų skambesio teks palūkėti – 2020 m. rudenį Vytauto Didžiojo karo muziejus pradėjo ilgai lauktą rekonstrukciją, kurios metu bus atnaujintas ir kariliono bokštas. Rekonstrukcijos pabaiga numatoma 2021 m. rudenį.

Pasibaigus rekonstrukcijai Kauno menininkų namai kartu su Kauno miesto karilionininkais vėl su džiugesiu pakvies kauniečius ir Kauno miesto svečius į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį pasiklausyti kariliono varpų koncertų.

Karilionas (pranc. k. carillon) – vienas sudėtingiausių muzikos instrumentų pasaulyje, sudarytas iš chromatiškai suderinto varpų rinkinio. Viduramžiais varpai miestų ir miestelių žmones informuodavo apie ypatingus įvykius, taip pat kviesdavo į religines šventes. Muzika jais atliekama nuo XVI a. Šio instrumento tėvynė – Nyderlandai, kur iki šiol išlikęs didžiausias karilionų skaičius visame pasaulyje.

Nulietas 1935 m. Belgijoje, šiandien Kauno karilionas turi 49 varpus ir atnaujintą klaviatūrą, o didžiausias kariliono varpas „Kaunas“ – Valdo ir Almos Adamkų dovana.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar