2018 m. kovo mėnesį Kauno menininkų namuose rezidavo šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE). Rezidencijos metu menininkai vystė šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Šis kūrinys – tai jau beveik metų trukmės abiejų choreografų bendradarbiavimo rezultatas. 2016 m. kūrėjai susipažino P.A.R.T.S šiuolaikinio šokio mokykloje Belgijoje, o 2017 m. menininkų duetas pradėjo spektaklio „Figūros“ kūrybinį procesą.

„Figūros“ – tai spektaklis apie geometrinius ir fizinius santykius, kurio choreografija – iliuzinių įvykių seka bei iššūkis įprastiniam vizualiniam patyrimui. Spektaklyje veikia daugiaprasmės dvimatės figūros, kurios gali būti suvokiamos kaip keli skirtingi personažai vienu metu. Perėjimas nuo vieno vaizdinio suvokimo prie kito gali įvykti staiga arba pamažu, priklausomai nuo tam tikrų vizualinio suvokimo savybių.

Toks svyravimas yra vadinamas Geštalto principu. (angl. „Gestalt switch“). Ir nors šį sąmonės svyravimą yra įmanoma iš dalies suvaldyti, dažniausiai jis nekontroliuojamas, vykstantis virš suvokimo ribų ir stulbinantis. Geštalto svyravimo metu kartu su skirtingais vaizdiniais kinta ir vizualinės, intelektinės bei emocinės vaizdinio suvokėjo patirtys. Tai sužadina žiūrovo savistabą – stebimas išorinių aplinkybių ir vidinės būsenos santykis. „Figūros“ kviečia žiūrovą sutelkti dėmesį į asmeninę minčių choreografiją, kurią stimuliuoja atlikėjų kuriamos figūrinės kompozicijos.

 

 

Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar