Birželio pradžioje eksperimentinio garso kūrėj*s pakvietusi dalyvauti atrankoje į keturių autorių kompiliaciją -SCAPE, Kauno menininkų namų koordinuojama industrinės kultūros platforma MATTERS sulaukė 38 paraiškų iš 37 autorių. Iš lietuvių kūrėjų programą pasiekė 16 paraiškų, penkias jų pateikė kūrėjos moterys. Pareiškėjų geografija itin plati: tarptautines paraiškas pateikė kūrėj* iš Vokietijos, Airijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Ispanijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Meksikos, Brazilijos, Indonezijos, JAV, Rusijos ir Čilės.

-SCAPE kompiliacija inicijuota siekiant suteikti finansinę paskatą – apdovanojimą už esančią ar sukursiamą garsinę produkciją keturių projektų autor*ms. Į kvietimą atsiliepusių autorių paraiškose atsiskleidžia kai kuriais atvejais ypač sunkūs pandeminės ar ekonominės krizės padariniai. Tarp kūrėjų buvo netekusių visų pajamų, neturėjusių teisės į valstybines pašalpas, netekusių gyvenamojo būsto (dėl nevykdomų nekilnojamojo turto apžiūrų ir kitų priežasčių) ir besiglaudusių pas draugus.

Atranką vykdė programos MATTERS kūrėja ir kuratorė Daina Pupkevičiūtė bei kviestinis vertintojas, buvęs programos rezidentas, garso menininkas, edukatorius ir performanso menininkas William „Bilwa“ Costa (JAV/Vokietija). Paraiškos buvo vertinamos atsižvelgiant į kūrėjų bendrą garsųdarbų aplanką, kūrybinius siekius, siūlomo projekto koncepciją išbaigtumo, įgyvendinamumo ir originalumo aspektais. Atsižvelgta į kompiliacijai atrinktų kūrinių dialogiškumą. Ne mažiau svarbiai vertintas greitos finansinės pagalbos poreikis ar tai, kaip šis apdovanojimas kūrėj*ms galėtų padėti išpildyti tolesnius kūrybinius tikslus.

Pagal išvardytus kriterijus apdovanojimus skirti nuspręsta š*ms kūrėj*ms: Augustei Vickūnaitei (Lietuva/Vokietija), Entropijai (Lietuva), La cuarta conquista de México (Meksika), Xenia (Vokietija).

Kūrėj*s turės mėnesį laiko sukurti arba pabaigti pasiūlytus kūrinius, planuojama, kad -SCAPE projektas MATTERS paskyroje „Bandcamp” platformoje pasirodys šių metų rugsėjo mėnesį.

MATTERS programa įgyvendinama kartu su VšĮ „Kaunas 2022“.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar