Rugsėjo 28 d. ir 29 d. vyks trečioji simpoziumo „Kritinė indukcija“ dalis skambiu pavadinimu „Menas liaudžiai“. Renginys vyks Kauno menininkų namų skaitykloje. Šioje dalyje kviestiniai kuratoriai(ės), organizatoriai(ės) ir koordinatoriai(ės), kurie/ios savarankiškai dirbantys(čios) kultūros srityje, ir ypatingai šiuolaikinio meno kontekste, pristatys savo veiklų spektrą ir aptars darbo kultūros srityje sąlygų ypatumus.


Simpoziumo dalyje „Menas liaudžiai“ sužinosime, kaip savarankiškai įkurti šiuolaikinio meno galeriją arba kitą panašią kultūros erdvę ir kaip joje vystyti ilgalaikę veiklą. Išgirsime, kokiu būdu nepriklausomi kuratoriai(ės) ir koordinatoriai(ės) sieja save su erdve ar organizacija, kurią jie/jos patys atstovauja, kuria ir vysto. Diskutuosime nepriklausomų kultūros darbuotojų dirbančių paprastai individualios veiklos pagrindu darbo sąlygų klausimais.Klausime, ką reiškia pristatyti šiuolaikinio meno turinį įvairioms, mažai su šia sritimi susipažinusioms, auditorijoms.

PROGRAMA


Rugsėjo 28 d. 18 val. savo veiklą ir darbo ypatumus pristatys aktyvios šiuolaikinio meno lauko veikėjos ir dalyvės.

Neringa Černiauskaitė
Vitalijos Jasaitės ir Neringos Černiauskaitės įkurta susitikimų ir parodų erdvė Vilniuje „Editorial“ kuria sąlygas jaunosios kartos Lietuvos ir tarptautinė/iams menininkė/ams eksperimentuoti, ji transformuojasi su kiekviena nauja kūrėjų vizija, pamažu tapdama gyvos meno istorijos liudytoja ir dalyve.

Milda Dainovskytė
Milda Dainovskytė – šiuolaikinio meno kuratorė, menininkė, parodoms rengti įprastai renkasi tam nepritaikytas ar asmeniškai svarbias erdves, periferiją. Kuratorinio ir menininkų dueto (drauge su Laurynu Skeisgiela) narė ir viena iš susitikimų erdvės „Lokomotif“ – kurioje jungiamos šiuolaikinio meno praktikos ir miesto identiteto formavimo strategijos – įkūrėjų.
Per savo veiklos metus Lentvaryje „Lokomotif“ kuratoriai įgyvendino seriją grupinių ir solo parodų, edukacines programas.


Vaida Stepanovaitė – VšĮ „Artnews.lt“ organizacijos vadovė ir žurnalo „Artnews.lt“ redaktorė. Yra surengusi daugybę meninių, diskursyvių, edukacinių renginių įvairiose šalyse, dalyvauja kolektyvinių tyrimų platformose bei prisideda prie nepriklausomo meno lauko kaip projektų erdvių bendrakūrėja ir kuratorė (nuo 2020 m. iki 2022 m. „Swallow“ Vilniuje).

Vėlesniu vakaro metu visų lauks Artbooks (Artnews.lt) išleistos, Valentino Klimašausko sudarytos knygos „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai” pristatymas.


Ketvirtadienį, rugsėjo 29 d. 18 val. kuratorė Neringa Bumblienė skaitys pranešimą „Kuravimas krizių metu: įrankiai, kuriuos turime“. Šių metų Lietuvos nacionalinio paviljono 59-ojoje Venecijos meno bienalėje kuratorė pasidalins savo patirtimi, ką reiškia rengti parodas krizių (pandemijos ir karo) metu ir ką galima padaryti už jų (parodų) ribų.

Neringa Bumblienė
Neringa Bumblienė yra kuratorė, kritikė ir meno konsultantė. Ji yra Šiuolaikinio meno centro kuratorė surengusi ne vieną traptautinę šiuolaikinio meno parodą. Šiuo metu Neringa ruošiasi 1-ajai Vilniaus performanso meno bienalei, vyksiančiai 2023 m.

Simpoziumas „Kritinė indukcija“ yra skirtas miesto erdvių analizei, kritikai bei diskusijai apie miesto ir šiuolaikinio meno santykį.
Simpoziumas vyksta mainų rezidencijų programos „DeMo“ apimtyje ir yra baigiamoji programos dalis.
Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar