Prieš keletą metų užsimezgusi draugystė tarp Kauno menininkų namų (KMN) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) praėjusią savaitę buvo oficialiai sutvirtinta bendradarbiavimo sutartimi, kuri paskatins dar aktyvesnį universiteto bendruomenės įsitraukimą į KMN vykdomas veiklas.

„Vienas svarbiausių KMN tikslų – prisidėti prie Kauno kultūros lauko plėtros, o taip pat sukurti erdvę turiniui, kurio mieste trūksta, arba yra tiesiog per mažai. Nenuostabu, jog keleto svarbiausių KMN platformų apimtyje dirbame ne tik su pripažintais kūrėjais, bet ir su kylančiais ar būsimaisiais profesionalais. Todėl itin svarbu, kad miesto akademinė bendruomenė aktyviai įsitrauktų į šį bendrakūrybinį procesą. Džiaugiamės, kad VDU absolventai ir dėstytojai svariai prisideda prie šiuolaikinio meno vyksmo tiek mieste, tiek už jo ribų“, – teigė KMN vadovė Rūta Stepanovaitė. 

Pasak VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjo dr. Tomo Pabedinsko, bendradarbiavimo galimybės – plačios ir prasmingos. „Universiteto dėstytojai dalyvauja KMN suburtose ekspertų komisijose, veda renginius ir kūrybines dirbtuves, o KMN suteikia galimybę studentams įgyti vertingos patirties, čia atliekant praktiką, ar pradėti savarankišką menininko karjerą įsitraukiant į įvairius kūrybinius projektus“, – anot jo, ypač džiugina, kad KMN daug dėmesio skiria edukacijai, o čia vykstantys renginiai sulaukia didelio jaunimo susidomėjimo.

Bendradarbiavimo sutartimi įsipareigota skatinti VDU studentus atlikti praktiką KMN, prisidėti prie čia organizuojamų projektų ir renginių įgyvendinimo, rengiant kokybiškus foto ir video reportažus, rašyti renginių recenzijas, skatinti universiteto dėstytojus aktyviai įsitraukti į KMN vykdomas veiklas. Universiteto bendruomenė raginama prie KMN veiklų prisidėti tiek kaip žiūrovai, tiek kaip savanoriai, padedantys organizuojant ir viešinant renginius bei projektus. Taip pat nuo šiol informaciją apie abiejų įstaigų renginius lankytojai galės rasti tiek VDU padaliniuose, tiek KMN įsikūrusiame Kultūros infocentre.

Nuotraukoje – 2020 m. sausio 17 d. vykęs Meno gimtadienis (Gerdos Žemaitytės ir Ernesto Lylaus nuotr.)