Kviečiame į parodos „Melioracija“ atidarymą, kuris įvyks birželio 22 d. 18 val., Žemės ūkio rūmuose (Donelaičio g. 2).

Melioracija – tai žmogaus sukurtos priemonės, kurios ilgainiui pagerina dirvožemio vandens, oro, šilumos, maisto medžiagų režimą ir sudaro sąlygas gausiam ir stabiliam žemės ūkio derliui. Beatodairiškai vykęs melioracijos diegimas Lietuvoje sukėlė daug gamtos problemų: smarkiai išaugo vandens telkinių cheminė tarša, pablogėjo kraštovaizdis, buvo sutrikdyta ekosistemos pusiausvyra. Neabejotinai melioracija yra modernizacijos proceso dalis, labai orientuota į pažangą ir tobulėjimą, netiesiogiai prisidėjusi prie pramonės ir miestų plėtros.

Trečius metus vykstanti tarptautinė mainų rezidencijų programa „DeMo“ (Dekoduojant modernybę sutr.) menininkus/es kvietė kiek įmanoma subjektyviau tyrinėti galimas sąsajas, sutapimus ir skirtumus tarp įvairių modernybių ir modernizacijos procesų, jų formų ir išraiškų. Paroda „Melioracija“ atskleis pastarojo tyrimo perspektyvas tuo pačiu atverdama labai platų klausimą apie šiandieninį mūsų ryšį su pažanga arba progresu ir neišvengiamą jo dialektiką bei materialumą.

Parodos menininkai(-ės):
Niamh Seana Meehan
Anton Karyuk
Vytautas Stakutis
Beatrice Celli
Mark Buckeridge
Ona Juciūtė
Kipras Dubauskas
Nazar Furyk
Andrii Dostliev
Julia Beliaeva
Lia Dostlieva
Julija Račiūnaitė

Parodos kuratorė – Agnė Bagdžiūnaitė.
Parodos architektė – Gabrielė Černiavskaja.
Parodos koordinatorė – Brigita Bareikytė.

Paroda „Melioracija“ veiks iki rugpjūčio 21 d.

Parodos lankymas:
birželio 23 d. – rugpjūčio 21 d.
II – IV nuo 13 val. iki 17 val. su išankstine registracija

Ekskursijos su kuratore: datos ir laikai – netrukus.

Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

„DeMo“ rezidencijų partneriai: Šiuolaikinio meno centras Derry~Londonderry (Š. Airija), thankyouforcoming rezidencijų programa ACROSS (Prancūzija), Lietuvos kultūros institutas, KC LAB ir Novi Sad 2022 (Serbija).