Pirmasis Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis įvyko 2017 m. rugsėjo 2-3 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Į Kauną atvyko karilioninkai iš Belgijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Lietuvos: Janas Verhoyenas (BE), Mathieu Danielis Polakas (NL), Scottas Orras (UK), Bertrandas Olle-Guiraudas (FR), Julius Vilnonis ir Austėja Staniunaitytė (LT).

Pirmą kartą dideliame ekrane klausytojai galėjo tiesiogiai stebėti, kaip karilionininkai groja varpų bokšto viršuje. Festivalio metu buvo galima pasivaikščioti su varpų bokštu sujungta arkada, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kiemelyje vyko kūrybinės dirbtuvės šeimoms „Garsas-spalva-ritmas-linija“. Didžiajame ekrane veikė interaktyvi Renato Dūdos fotografijų paroda apie Lietuvos karilionus.

Festivalyje buvo atlikta įvairiapusiška varpų muzika. Parinktų kūrinių amplitudė plati – nuo klasikos, prancūzų kompozitorių kūrinių iki elektroninės ir popmuzikos ar Hario Poterio temos variacijų. Šeštadienį ir sekmadienį skambėjo šie koncertai: „Dedikacija varpams“ (Julius Vilnonis), „Muzikos peizažas“ (Scottas A. Orras), „Karilionas +: elektroninė muzika“ (Janas Verhoyenas), „Pasaulio ritmais“ (Mathieu Daniëlis Polakas), „Lietuvių kompozitorių kūriniai, lietuvių liaudies dainos ir sutartinės“ (Austėja Staniunaitytė), „Prancūziškos impresijos“ ir pasaulinė Johno Williamso Hario Poterio temos aranžuotės karilionui premjera (Bertrandas Ollé-Guiraudas).

Tarptautinį Kauno kariliono muzikos festivalį organizuoja Kauno menininkų namai.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar