2018 m. pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Kauno menininkų namų kieme rezidavo keliaujantis kultūros klubas „RättBuss“, į Kauną iš Švedijos 15 m ilgio autobusu atvykęs į paskutinę migruojančio festivalio stotelę.

Aktyvistų kolektyvas vakarėlių ir diskusijų apie alternatyvias menines praktikas metu nagrinėja turizmo ir kapitalizmo problematiką. Rezidencijos Kaune metu „RättBuss” kolektyvo nariai ir kviestiniai menininkai dalijosi savo praktikomis ir patirtimi: garso menininkas Zan Hoffman (JAV) vedė performatyvų turą autobusu „Kaunastones“, vyko kūrybinės šaltibarščių dirbtuvės, atviros diskusijos, inicijuotas kolektyviai kuriamas alternatyvaus Kauno turizmo zinas, pasirodė soulo popgrupė „Lady Blue Beard“ (DE).

Renginio programa:

16 val. Zan Hoffman (JAV) performatyvus turas autobusu „Kaunastones“
17 val. Kūrybinės šaltibarščių dirbtuvės / pokalbis su aktyvistų kolektyvu „RättBuss“ (SE)
18.30 val. Alternatyvaus Kauno turizmo zino kūrimo studija
20 val. „Lady Blue Beard“ (DE) koncertas

Dalyvavimas renginyje nemokamas.

„RättBuss”

Nuo 2010 m. „RättBuss“ autobusas veikia kaip mobilieji namai kultūrai, kolektyvizmui, vakarėliams, aktyvizmui, karaokei ir kaip alternatyvus keliavimo būdas. Per šiuos veiklos metus autobuse vyko performansų, protestų ir kino peržiūrių; jis keliavo tiek arti, tiek toli, jame veikė biblioteka ir baras.

Šiuo metu autobusas rieda kaip keliaujantis festivalis ir šios kelionės finalas – Kauno menininkų namai. Kelionės metu kritiškai žvelgiama į pačią turizmo idėją: vis daugiau vietų virsta produktais, išpuoselėtais paviršiais, pardavinėjamais turistams, tolstant nuo santykio su šių vietų žmonėmis, kultūra ir gamta. Keliaujant vartojamas brošiūrose sukurtas įspūdis: PIRKITE! RAGAUKITE! GYVENKITE! PAMATYKITE! Žinoma, kad tai – tik dūmų užsklanda, kurianti tam tikrą prekės ženklą, pritraukiantį tinkamus piliečius ir turistus.

Pasak „RättBuss“, šio keliaujančio festivalio metu jie bando sukurti kažką kitokio, tačiau tai sekasi ganėtinai sunkiai. „Kaip mes galime parduoti kelionės bilietus be fiktyvių, sukurtų įvaizdžių, nesvarbu, kad tai – alternatyva? Siekiame sukurti programą, kurioje galėtume susipažinti su vietomis ir žmonėmis, nematomais reklamose, tačiau ar mums sekasi? Neigiamas poveikis aplinkai, egzotifikacija ir supaprastinti įvaizdžiai, tačiau kartu ir pažiūrų plėtimas, geresnis tarpusavio supratimas bei, daugeliui, geriausia gyvenimo patirtis – kaip visa tai išspręsti?“ – klausia kolektyvas.

Zan Hoffman aka Zanstones – „Kaunastones“

Šaligatviai juda. Išnarsčius šaligatvius ir juos keičiant, miesto pasivaikščiojimų ritmas šį sezoną virto chaosu. Subtili istorija yra tiek griaunama, tiek kuriama iš naujo. Zanas Hoffmanas (Kentukio valstija, JAV) kviečia į autobuso turą tyrinėti šio reiškinio ir dalytis savo įžvalgomis su kitais. Pasitelkdamas garso meną ir humorą, jo projektas „Zanstones“ užfiksuoja miesto potencialą kurti savitus naratyvus.

Lady Blue Beard

Grupės „Lady Blue Beard“ vokalas savo ekstravagantišku stiliumi ir unikaliu balsu primena Davidą Bowie ir Lou Reed, tarsi grupė būtų kilusi iš senų gerų laikų, kai Plutonas vis dar buvo visų mėgstamiausia planeta. Tačiau „Lady Blue Beard“ netipinė vintažinė grupė, atliekanti dainas, primenančias praeitį. Sudėtingos dainų aranžuotės atveria kelią džiazui, neofolk- ir šiuolaikinės popmuzikos žanrams. Tiesioginiai grupės įkvėpėjai yra „Dirty Projectors“, Feist ir Michaelas Jacksonas.

 

 

 

Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar