Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

ArchiTextura: Invisible & Similar

2022-10-28/18:00 - 2022-10-30/18:00

Parodos atidarymas spalio 28 d. 18-21 val.
Spalio 29-30 d. parodos lankymas nuo 10 iki 18 val.
-parodos lankymas nemokamas-
Spalio 28-30 d. buvusiame Kauno centriniame pašte laikinai veikiančiame Architektūros centre pristatoma architekčių ir menininkių Tomomi Homma (Japonija) ir Rasos Chmieliauskaitės bendra taktilinės architektūros paroda „Invisible & Similar”.
Ši paroda yra spalio mėnesį vykusios tarpkultūrinės nevizualaus architektūros pažinimo rezidencijos „ArchiTextura: Invisible & Similar“ dalis. Architektūrinio tyrimo metu projekto rezidentė iš Japonijos Tomomi Homma (本間智美) kartu su architekte Rasa Chmieliauskaite ir rezidencijos kuratoriumi dr. Justinu Kalinausku išvykų po Lietuvos etnografinius kaimus metu gilinosi į šalies etninės architektūros tradiciją: aplinkos organizavimo principus, erdvinę logiką ir medžiagiškąjį medinės statybos savitumą, kuris parodoje lyginamas su japoniškąja tradicija, ieškant universalios ir abi kultūras atliepiančios architektūrinės gramatikos, atsiskleidžiančios ne vizualiai, bet kitais pojūčiais: lytėjimu, uosle bei klausa.
Tomomi Homma (本間智美) yra architektė, menininkė ir prodiuserė iš Onomičio miesto Hirošimos prefektūroje. Jos kūryboje darniai tarpusavyje derinami atminties fenomenas, ir konceptualus viešosios erdvės dizainas. Svarbus motyvas menininkės projektuose yra tradicinės japoniškos kultūros elementai, kuriuos ji integruoja taikydama instinktyvų procesą, išryškinantį vietos gyventojų ir bendruomenės svarbą aplinkoje. Tokius erdvinius-antropologinius ryšius tarp (architektūrinės) aplinkos ir bendruomenės Tomomi Homma laiko keturių dimensijų erdve.
Rasa Chmieliauskaitė yra architektė ir menininkė iš Kauno, pastaruosius ketverius metus dirbanti su nevizualios architektūros pažinimo tyrimais į kuriuos įtraukia Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos bendruomenę, ieškodama naujų dialogo su mus supančia aplinka formų, kurios diktuoja mums naujas erdvės organizavimo galimybes ir gilesnį architektūros fenomeno perpratimą.
Projekto komanda:
Parodos kuratorius: dr. Justinas Kalinauskas
Menininkės: Tomomi Homma (本間智美), Rasa Chmieliauskaitė
Videografas: Mikas Zabulionis
Garso menininkas: Arnas Mikalkėnas
Dizainerė: Inga Navickaitė-Drąsutė
Projektą rengia ArchiTextura LAB ir Kauno menininkų namai.
Projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir EU-Japan Fest.
Projekto partneriai: Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Kaunas – Europos Kultūros Sostinė 2022.

Informacija

Pradžia:
2022-10-28/18:00
Pabaiga:
2022-10-30/18:00
Renginio kategorija:

Vieta

Buv. Kauno Centrinio pašto rūmai
Laisvės al. 102
Kaunas, Lithuania
+ Google žemėlapis

Organizatoriai

Kauno menininkų namai
ArchiTextura LAB
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar