Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Common People | All That Breathes (2022)

2022-11-10/19:00 - 21:00

SVARBU! PERŽIŪRA VYKS KAUNO KINO CENTRE „ROMUVA“ (Laisvės al. 54, Kaunas)
Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ žengia į lapkritį!
TREČIOJI PERŽIŪRA
Lapkričio 10 d. 19 val. Kauno kino centro „Romuva“ kamerinėje salėje žiūrovai išvys didžiųjų tarptautinių kino festivalių pažibą – Shaunak Sen dokumentiką „All That Breathes“ (liet. k. Viskas, kas kvėpuoja) (2022). Režisieriaus siekis – parodyti dangaus žavesį ir paskatinti žiūrovus, išėjusius iš kino salių, instinktyviai pažvelgti aukštyn; susimąstyti apie dangų ir paukščius jame, kaip apie neištirtas, itin paslaptingas būtybes ir jų svarbą pasaulio išlikimo scenarijuose.
Daugiau apie filmą ir režisierių:
Iš temstančio Naujojo Delio dangaus krintant gausybei paukščių ir mieste rusenant socialiniams neramumams, du broliai skuba gelbėti šių sudėtingų laikų aukos – juodojo peslio, didingo plėšriojo paukščio, atliekančio labai svarbų vaidmenį jų miesto ekosistemoje.
Viename iš labiausiai apgyvendintų pasaulio miestų, du broliai – Nadeemas ir Saudas – yra paskyrę savo gyvenimus donkichotiškoms pastangoms apsaugoti juodąjį peslį – didingą plėšrųjį paukštį, atliekantį labai svarbų vaidmenį Naujojo Delio ekosistemoje, kuris nerimą keliančiais tempais krinta iš dangaus. Užterštos aplinkos ir socialinių neramumų apsuptyje, „broliai pesliai“ dienas ir naktis leidžia rūpindamiesi paukščiais savo laikinoje paukščių klinikoje, įkurtoje rūsyje. Režisierius Shaunak Sen tyrinėja ryšį tarp peslių ir brolių musulmonų, kurie padeda jiems sugrįžti į padanges, ir atveria žiūrovams užburiančią skirtingų rūšių sambūvio kroniką.
Dokumentika, Indija, JAV, JK, 2022. Filmas bus rodomas indų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 94 min.
„All That Breathes“ be dešimčių nominacijų įvairiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, šiais metas buvo įvertintas aukščiausiu apdovanojimu dokumentinių filmų kategorijoje Kanų kino festivalyje. Taip pat savo kategorijoje, pelnė auksą Honkongo tarptautiniame kino festivalyje, o sidabrą Krokuvos kino festivalyje. Aukščiausiu žiuri prizu buvo įvertintas Sundance festivalyje, o Londono kino festivalyje buvo įvertintas kaip geriausia šių metų dokumentika.
Shaunak Sen yra kino kūrėjas ir kino mokslininkas iš Naujojo Delio, Indijos. Jo pirmasis ilgametražis dokumentinis filmas „Cities of Sleep“ (liet. k. Miego miestai) (2016) buvo rodomas įvairiuose didžiuosiuose tarptautiniuose kino festivaliuose (įskaitant „DOK Leipzig“, „DMZ Docs“ ir Taivano tarptautinį dokumentinių filmų festivalį) ir pelnė 6 tarptautinius apdovanojimus. Shaunak Sen taip pat buvo kviestinis mokslininkas Kembridžo universitete (2018), o jo akademiniai straipsniai spausdinami Bioscope, Widescreen ir kituose žurnaluose.
RENGINYS NEMOKAMAS
Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.
Šių metų programa kviečia nagrinėti individo ir bendruomenių santykį su aplinkos erdve, kraštovaizdžiu, kurioje jie gyvena ir veikia. Į kraštovaizdį žvelgsime kaip į veiksnį generuojantį socialines, politines ir ekologines prasmes. Keturi programos filmai atskleis ne tik peizažų grožį ar problematiką, bet ir kontekstus, kuriuose jie egzistuoja, bei teigiamą ar neigiamą jų įtaką individui ir atvirkščiai. Keliaudami nuo idiliškų provincijos vaizdų iki užterštų didmiesčių, susitelksime į istorinius aplinkos sluoksnius, ekologines ir asmenines žmonių tragedijas, socialines problemas. Bandysime suvokti, kaip žmogaus ir erdvės santykis keičiasi šių dienų iššūkių akivaizdoje. Ciklas truks iki lapkričio 24 d.
Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).
Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.
Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.

Informacija

Data:
2022-11-10
Laikas:
19:00 - 21:00
Renginio kategorijos:
,

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,
+ Google žemėlapis

Organizatorius

Kauno kino centras Romuva
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar