Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Common People | Don’t Worry, the Doors Will Open (2019)

2022-10-20/19:00 - 21:00

Prasideda jau ketvirtasis Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“.
Šių metų programa kvies nagrinėti individo ir bendruomenių santykį su aplinkos erdve, kraštovaizdžiu, kurioje jie gyvena ir veikia. Į kraštovaizdį žvelgsime kaip į veiksnį generuojantį socialines, politines ir ekologines prasmes. Keturi programos filmai atskleis ne tik peizažų grožį ar problematiką, bet ir kontekstus, kuriuose jie egzistuoja, bei teigiamą ar neigiamą jų įtaką individui ir atvirkščiai. Keliaudami nuo idiliškų provincijos vaizdų iki užterštų didmiesčių, susitelksime į istorinius aplinkos sluoksnius, ekologines ir asmenines žmonių tragedijas, socialines problemas. Bandysime suvokti, kaip žmogaus ir erdvės santykis keičiasi šių dienų iššūkių akivaizdoje. Ciklas truks iki lapkričio 24 d.
ATIDARYMO FILMAS
Spalio 20 d. 19 val. ciklo „Common People“ programą atidarys Oksanos Karpovych filmo „Don’t Worry, the Doors Will Open“ peržiūra. Filmas atskleidžia Ukrainos darbo klasės kasdienybę, keliaujant traukiniu iš aplinkinių miestelių į darbą Kyjive ir atgal. Kamera seka žmones ir jų istorijas nuo vagono prie vagono, iš stoties į stotį, iš nakties į dieną. Filmas jautriai ir atmosferiškai atskleidžia sudėtingas posovietinės Ukrainos visuomenės realijas.
Daugiau apie filmą:
„Don’t Worry, The Doors Will Open“ (liet. „Nesijaudinkite, durys atsidarys“), nufilmuotas vasaros ir žiemos sezonais „električkose“ – tipiškuose sovietiniuose priemiestiniuose traukiniuose, kurie kursuoja tarp Ukrainos sostinės Kyjivo ir nedidelių provincijos miestelių, kviečia pasivažinėti su darbininkų klase: dažniausiai marginalizuotais keleiviais ir smulkiais prekeiviais. Sekdami paskui daugybę žmonių iš vieno purvino vagono į kita, nuo stoties iki stoties, nuo dienos iki nakties, pasineriame į kasdienio gyvenimo posovietinėje šalyje sunkumus. „Don’t Worry, The Doors Will Open“ – tai atmosferinis ir ypač žmogiškas keliaujančios Ukrainos visuomenės portretas. Sudėtingu metu nufilmuotas filmas – tai žvilgsnis į žmogiškąją būklę ir intymus požiūris į nepriklausomos Ukrainos istoriją, išgyvenamą paprastų žmonių.
Oksana Karpovych – Kyjive gimusi filmų scenaristė, režisierė ir fotografė, gyvenanti ir dirbanti tarp Kyjivo ir Monrealio. Jos debiutinis dokumentinis filmas „Don‘t Worry, the Doors Will Open“ 2019 m. RIDM festivalyje laimėjo „New Visions“ apdovanojimą, sulaukė garbingo paminėjimo „Hot Docs“ festivalyje ir buvo rodomas daugelyje kitų kino festivalių. Savo asmeniniuose projektuose Karpovych tyrinėja paprastų žmonių kasdienybę ir žodinę istoriją bei tai, kaip valstybės politika įsiveržia į asmeninę sferą ir daro įtaką bendruomenėms, kurias režisierė atidžiai dokumentuoja. Karpovych baigė kultūros studijas Nacionalinio Ukrainos universiteto Kyjivo Mohylos akademijoje bei kino studijas Monrealio Konkordijos universitete. Šiuo metu ji gyvena ir dirba Kyjive.
Dokumentika, Kanada, Ukraina, 2019, ukrainiečių k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 76 min.
RENGINYS NEMOKAMAS.
Po filmų peržiūrų vyks pokalbiai su įvairias filmuose atskleidžiamas temas aptarsiančiais ekspertais. Diskusijų dalyvius paskelbsime netrukus.
Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.
Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).
Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.
Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.

Informacija

Data:
2022-10-20
Laikas:
19:00 - 21:00
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/816220982753706

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,
+ Google žemėlapis

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar