Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

COMMON PEOPLE: Prarasti berniukai (rež. Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya, 2020)

2021-08-25/20:30 - 22:30

€3

Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ sugrįžta trečiam lauko kino sezonui. Šią vasarą – trečiadienių vakarais Kauno kultūros centro terasoje (Vytauto pr. 79, Kaunas)!

 

Rugpjūčio 25 d. 20:30 val. vyks filmo „Prarasti berniukai“(rež. Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya, 2020) peržiūra.

„Prarasti berniukai“ – tai dokumentinis filmas apie pasmerkimą; apie tris vyrus pasiklydusius narkotikų pragare, pralaimėjusius gyvenimo žaidime, pradingstančius Kambodžos gatvėse. Vienas iš trijų, Jani, yra žinomas, kaip pagrindinis dokumentinio filmo „Reindeerspotting – pabėgimas iš Santalando“ (2010) veikėjas, o Joonas, kaip jo režisierius. Pagrindinis „Prarastų berniukų“ veikėjas yra pats Joonas.

Nuoga tikro gyvenimo istorija, pilna sekso, narkotikų ir mirties, pasakoja apie tai, kas nutiko prieš dešimt metų, kai šie draugai, besimėgaujantys nesibaigiančiais vakarėliais, užklupus sėkmei po jų filmo „Reindeerspotting“ premjeros (jame pasakojama apie Rovaniemi narkomanus) iš nemirtingų tampa mirtingais. Vakarėlis pasibaigia, kai Janis Pnompenyje miršta žiauria mirtimi.

Filme „Prarasti berniukai“ Joonaso kamera leidžia pasinerti žiūrovui į svaiginantį Bankoko triukšmą ir naktinio Pnompenio alėjas, paskutines Jani gyvenimo savaites ir beviltiškas paieškas, prasidėjusias po jo dingimo ir mirties. Kas nutiko kelionėje?

Ar atsakymą galima rasti Joono nufilmuotose vaizdo įrašuose, ar kažkame, su kuo dar nebuvo susidurta, kas dar nebuvo tyrinėta, nufilmuota ar papasakota? Ar viskas susiję vien su narkotikais, moterimis ir pinigais, ar takas veda kur nors giliau?

Kažkas tikrai ką nors žinos. Joonas ieško savo draugų ir vietinių moterų, su kuriomis jie linksminosi ir dalijosi tuo, ką turėjo. Joonas privalo rasti savo tiesą apie tai, kas nutiko tarp narkotikų ir tamsumos. Čia herojų nėra.

„Prarasti berniukai“ – žiaurus tiesą papasakoti siekiantis kinas, kurio scenarijų padiktavo tikri gyvenimo įvykiai.“  – filmo režisierius Joonas Neuvonen.

 

Dokumentika, Suomija, 2020, suomių, anglų ir tajų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 99 min.

Po filmų peržiūrų vyks pokalbiai su įvairias filmuose atskleidžiamas temas aptarsiančiais ekspertais. Diskusijų dalyvius paskelbsime netrukus.

Bilieto kaina – 3 Eur (1,5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims su negalia). Bilietus galima įsigyti „Tiketa“ kasose bei interneto svetainėje. Renginio vietoje bilietų įsigyti nebus galima.

Bilietai čia.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.

Informacija

Data:
2021-08-25
Laikas:
20:30 - 22:30
Kaina:
€3
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/812916905934700

Vieta

KKC terasa
𝐕𝐲𝐭𝐚𝐮𝐭𝐨 𝐩𝐫𝐨𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐬 𝟕𝟗
Kaunas, Lithuania
View Vieta Website

Organizatoriai

Kauno menininkų namai
Kitas Kinas
Kauno kultūros centras
Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar