Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Common People: „PURE ART“ | Vilnius/Kaunas

2020-08-18 - 2020-08-19

3€
Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ kviečia į paskutinį lauko kino seansą. Šiemet ciklas plečia geografiją – žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus kviečiame ne tik kaip tapo įprasta, Kauno menininkų namuose, bet ir Vilniuje – Kirtimų kultūros centre (KKC). Tęsiame 2019 m. pradėtą KMN ir KKC turinio mainų programą.
Rugpjūčio 18 d. šio filmo peržiūra vyks Vilniuje – Kirtimų kultūros centro kieme. Abiejuose miestuose bus rodomas specialiai šioms peržiūroms įrašytas režisieriaus Maximo Shvedo pristatymas.

Rugpjūčio 19 d. 21 val. Kauno menininkų namų kiemelyje įvyks filmo „Pure Art“ (rež. Maxim Shved, 2019 m.) peržiūra.
Filmas „Pure Art“ („Grynas menas”) kalba apie šiuolaikinę Baltarusiją, laisvę ir meną. Paslaptingas menininkas pasirodo skirtinguose Minsko rajonuose, išskleidžia savo drobę ir pradeda tapyti. Jis kuria mįslingas geometrines figūras: stačiakampius ir kvadratus. Smalsūs praeiviai spontaniškai prieina prie jo ir paklausia, ką jis kuria, tačiau vyriškis niekuomet neatskleidžia paslapties. Menas tampa proga pasikalbėti apie gyvenimą, valstybę, kasdienę tikrovę ir žmogiškas istorijas. Po truputį pradedame pažinti menininką ir reiškinį, kurį atspindi jo menas. Menininkas Zaharas Kudinas (1986–2019) buvo vienas perspektyviausių jaunosios kartos Baltarusijos tapytojų. Kokia jo meno paslaptis?

„Šis filmas yra bandymas naujai pažvelgti į dabartinę Baltarusiją. Pagrindinė intriga su dailininko tapyba Minsko gatvėje yra tik pretekstas parodyti savo šalį naujai. Sekdami pagrindinio veikėjo pėdomis, sužinosime apie skirtingus Baltarusijos veidus. Susipažinsime su paprastais žmonėmis ir vietomis, esančiomis toli nuo išblizginto miesto. Filme norėčiau atkreipti dėmesį į Baltarusijos kaip „paskutinės Europos diktatūros“ įvaizdį“, – sako režisierius Maximas Shvedas.

Rež. Maxim Shved
Dokumentika, Baltarusija, 2019, 52 min., rusų k., baltarusų k. su anglų k. subtitrais ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems

Bilieto kaina – 3 Eur (2 Eur moksleiviams, studentams, senjorams). Bilietus galima įsigyti renginio vietoje ir „Tiketa“ kasose bei interneto svetainėje.

Siekiant užtikrinti saugius atstumus tarp žiūrovų bilietų skaičius ribotas. Rekomenduojame bilietus pirkti iš anksto.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti unikalius dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras: nuo privilegijų stokojančių visuomenės grupių istorijų iki kultinių figūrų meno ir kultūros istorijoje portretų. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti ne tik apie filmų turinį ir socialinę problematiką, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Filmų peržiūrose ir lydinčiose diskusijose keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius (-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai diskutuojama ir kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas”) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kirtimų kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, Vilniaus queer festivalis „Kreivės“.

Informacija

Pradžia:
2020-08-18
Pabaiga:
2020-08-19
Kaina:
3€
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/652703075337470/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar