Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Common People: „Symphony of the Ursus Factory“ | Kaunas

2020-10-28/19:00 - 20:30

3Eur
Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ rudens vakarais toliau kviečia žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus Kauno menininkų namuose ir Kirtimų kultūros centre, Vilniuje. Spalio 28 d. 19 val. KMN vyks filmo „Symphony of the Ursus Factory“ (rež. Jasmina Wojcik, 2018 m.) peržiūra. Filmą pristatys Auksė Petrulienė – menininkė, M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ įkūrėja ir parodų ciklo „Didžioji pramonė“ kuratorė.
„Ursus“ fabrikas buvo viena didžiausių žemės ūkio technikos gamyklų Europoje. Beveik visą XX a. ji buvo Lenkijos pramonės pasididžiavimas. Komunizmo žlugimas pažymėjo fabriko pabaigos pradžią. Dabar tuščios „Ursus“ salės nyksta. Dešimčių tūkstančių darbininkų darbiniai gyvenimai atsidūrė istorijos šiukšliadėžėje. Spalio 29 d. filmas bus rodomas Kirtimų kultūros centre. Kūrybinė filmo komanda pakvietė buvusios gamyklos darbuotojus: darbininkus, technologus, vadybininkus, sekretorius sudalyvauti eksperimentiniame dokumentiniame projekte, kad fabrikas būtų dar kartą prikeltas naujam gyvenimui. Per garsus ir kūno atmintį buvę darbuotojai atkuria vieną darbo dieną fabrike. Atkurtoji simfonija susideda iš sustyguotų darbininkų ir techninio, administracinio bei vadybinio personalo judesių, lydimų sunkiosios pramonės fonosferos. Vis dėlto joje slypi kur kas daugiau – tai beveik užmirštos vertybės, susijusios su pramonės amžiumi: darbuotojų bendruomeniškumo jausmas, solidarumas ir darbo etosas.

„Ursus“ fabriko simfonija“ – tai kūrybinis dokumentinis filmas, kuriame taikomi dalyvaujamojo meno ir socialinės praktikos metodai bei jungiamos vaizdinio meno, choreografijos ir eksperimentinės muzikos sritys. Tai yra balsas, įamžinantis „Ursus“ fabriką ir industrinę bei darbininkų kultūrą; balsas, kuris kovoja už dirbančių žmonių orumą ir istorinę politiką, kuri atkreipia dėmesį į jų gyvenimus. Projektas buvo apdovanotas Lenkijos kino instituto, Modernaus meno muziejaus ir Wajda kino mokyklos apdovanojimu.

Rež. Jasmina Wojcik
Dokumentika, Lenkija, 2018, lenkų k. su angliškais subtitrais, 60 min.

Bilieto kaina – 3 Eur (2 Eur moksleiviams, studentams, senjorams). Bilietus galima įsigyti renginio vietoje ir „Tiketa“ kasose bei interneto svetainėje.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti unikalius dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras: nuo privilegijų stokojančių visuomenės grupių istorijų iki kultinių figūrų meno ir kultūros istorijoje portretų.

Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti ne tik apie filmų turinį ir socialinę problematiką, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Filmų peržiūrose ir lydinčiose diskusijose keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius (-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai diskutuojama ir kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).
Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.
Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kirtimų kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, Vilniaus queer festivalis „Kreivės“.

                             

Informacija

Data:
2020-10-28
Laikas:
19:00 - 20:30
Kaina:
3Eur
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/652620335618214/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatoriai

Kauno menininkų namai
Kitas Kinas
Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar