Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

DeMo rezidencijos: Savanoriška tremtis

2021-06-30/14:00 - 17:00

Birželio 30 d. kviečiame prisijungti prie „DeMo“ rezidentės Marijos Krstić (Serbija) performansų serijos vyksiančios Kauno Vilijampolės turguje. Performansai užbaigs 3 savaites trukusią menininkės rezidenciją Kauno menininkų namuose.
Marija Krstić: „The Voluntary Exile arba „savanoriškos tremties“ projektas tiria pastaruoju metu augantį fenomeną tarp Serbijos jaunų žmonių persikelti iš didžiųjų miestų į kaimo aplinką, kad būtų užtikrintos geresnės gyvenimo sąlygos sau ir savo šeimoms. Dėl pandemijos sukeltos krizės, griežtų karantino ribojimų bei sunykusio socialinio gyvenimo, didieji miestai tapo infekcijų, taršos, klaidingos informacijos, chaoso ir streso šaltiniu. Tuo tarpu, kaimai, maži miesteliai ir vienkiemiai staiga tapo labai patrauklūs ir paklausūs (jaunimo akyse), todėl tapo labai populiaru iškeliauti į „SAVANORIŠKĄ TREMTĮ.”
„DeMo“ rezidencijos metu menininkės sukurtas „Savanoriškos tremties“ spektaklis/performansas pristatys dilemą tarp miesto ir kaimo – dviejų viena kitai priešingų šiuolaikinio gyvenimo koncepcijų, pritaikant/naudojant šiuolaikinius cirko įgūdžius/elementus kaip teatro įrankius. Tai unikali galimybė bendradarbiauti su jaunomis ir perspektyviomis šiuolaikinio cirko menininkėmis – Aino Maekipaeae ir Marija Baranauskaite.
Anot menininkės, turgavietė yra vieta, kurioje susitinka/susikerta miesto ir kaimo gyvenimo būdai. Kaip tokia ji yra puiki vieta nagrinėti EXISTENZMINIMUM (minimalaus išgyvenimo) tematiką. Tuo pačiu, turgavietės atmosfera menanti mugę atskleidžia/papildo cirko meną. Performanso metu, dalis simbolizuojanti miesto gyvenimą vyks uždaroje erdvėje, o kaimo gyvenimo kontekstą atspindintis veiksmas vyks lauke.
Kauno menininkų namai, bendradarbiaudami kartu su Kultūros centru LAB Novi Sade (Serbija), Novi Sado Europos kultūros sostine 2022 vykdo menininkų mainų rezidencijos programą „DeMo“ (Decoding Modernity/Dekoduojant modernybę) EXISTENZMINIMUM tema kaip vieną iš programos dalių.
Šio renginio draugai ir rėmėjai „Vilijampolės turgus“ ir šiuolaikinio cirko centras „Cirko Sapiens“.
Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Informacija

Data:
2021-06-30
Laikas:
14:00 - 17:00
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/1228750544226828

Vieta

Vilijampolės turgus
Varnių 48C
Kaunas, Lithuania

Organizatorius