Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Ekologinės meno praktikos ir jų atpažinimo problema

2020-01-23/18:00 - 20:00

Nemokama
Kauno menininkų namai šiemet jau 22-ąjį kartą organizuoja „Įsimintiniausio Kauno miesto menininko rinkimus“, kuriuos, tęsiant praėjusių metų tradiciją, lydi atvirų diskusijų ciklas, siekiantis aptarti aktualią kultūros lauko problematiką, iššūkius ir ateities vizijas. Pirmoji ciklo diskusija „Ekologinės meno praktikos ir jų atpažinimo problema Kauno šiuolaikiniame mene“ vyks sausio 23 d. 18 val. Joje dalyvaus eksperimentinė architektė ir skaitmeninio meno kūrėja Aistė Ambrazevičiūtė bei garso ir performanso menininkė, kuratorė Daina Pupkevičiūtė. Diskusiją moderuos šiuolaikinio meno kuratorius Valentinas Klimašauskas.Diskusijoje bus siekiama atskleisti ir kritiškai įvertinti ekologinį aspektą vietinėje meno scenoje, 2019 m. lietuviškos meno scenos sėkmę pasaulyje ir klimato kaitos įtaką kultūros procesams.

Valentinas Klimašauskas (g. 1977, Kaune) yra šiuolaikinio meno kuratorius ir rašytojas. 2019 m. V.Klimašauskas kuravo Latvijos nacionalinį paviljoną Venecijos bienalėje. V. Klimašauskas yra knygų „Daugiakampis“ („Six chairs books”, 2018), „Oh, my darling and other texts“ („The Baltic Notebooks of Anthony Blunt”, 2018), „B and / or an Exhibition Guide In Search Of Its Exhibitions“ („Torpedo Press”, 2014) ir „Alfavilnius“ („Kitos knygos”, 2008) autorius. Daugiau tekstų galite rasti svetainėje www.selectedletters.lt.

Aistė Ambrazevičiūtė yra eksperimentinė architektė ir skaitmenininio meno kūrėja. Pagrindinis dėmesys jos projektuose yra skiriamas ryšiams tarp gamtinės ir žmogaus sukurtos aplinkos kurti, technologijoms pritaikyti praktikoje ir taikomųjų menų sintezei architektūroje. 2019 m. ji įkūrė 3D dizaino studiją „Plantasia Lab”, kurios tikslas – puoselėti formų ir medžiagiškumo įvairovę (https://www.ambrazeviciute.lt/).

Daina Pupkevičiūtė užsiima garsu ir performanso menu bei edukacija, yra viena tarptautinio performanso meno festivalio „CREATurE Live Art“ įkūrėjų, kuruoja industrinės kultūros platformą „Matters“. Ji verčia ir rašo tekstus „Facebook” puslapiui „Paskutinis skambutis žemei“, kurio tikslas – teikti su klimato krize susijusią informaciją lietuvių kalba. Su antropologijos asociacija „Anthropos“ ji rengia ir veda dirbtuves moksleiviams apie klimato krizę, maistą ir vartojimą. Jai rūpi aplinkosaugos aktyvizmas, bendruomeniškumas ar bendruomenių įmanomybė krizinėje situacijoje, alternatyvų (įprastinėms) (socialinėms) struktūroms, pasipriešinimo ir galios, triukšmo ir irimo klausimai.

Informacija

Data:
2020-01-23
Laikas:
18:00 - 20:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/243851789935583/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website