Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

INdisTERNET: vote for the code

2020-11-06/18:30 - 21:00

Nemokama
Demokratija. Algoritmai. Valdymas.
Rinkimai. Ir vėl esame raginami šaltu protu priimti autentišką sprendimą. Bet kiek to sprendimo autoriais esame mes, o kiek algoritmai? Kur riba tarp mūsų smegenų ir elektros laidų?
Vadinamosios „mašinos“ protas „šaltesnis“ ir ji sprendimus priiminėja milijoną kartų efektyviau už mus – tiek nustatant, kokią informaciją turėtume skaityti, ar su kuo apie ją diskutuoti, tiek potencialiai tiesiogiai valdant teisės sistemą, paskirstant energijos bei maisto resursus, logistiką ir pan.
Internete funkcionuojantys dirbtinio intelekto algoritmai jau dabar daro itin didelę įtaką rinkėjui, tai kodėl gi nepaspaudus „gazo“ iki dugno ir užuot rinkus žmogų, nepasirinkus roboto? Galų gale, kiek skaitmeninės komunikacijos eroje vis dar aktualu kalbėti apie „nacionalinę tapatybę“ ir valdyti bei rinkti valdytojus tam tikram geografiniam vienetui? Šįkart renginyje nagrinėsime, kokią įtaką internetas ir algoritmai daro šiuolaikinei politikai plačiąja prasme.KAS TAI?
„INdisTERNET“ įvykių ciklą organizuoja Kultūros infocentras taip siekdamas problematizuoti skaitmenizacijos keliamus iššūkius bei tyrinėti interneto poveikį kultūrai nestandartinių pramoginių-edukacinių renginių kontekste. Renginiuose susiduria šiuolaikinis menas, post-internet budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, internetinių video peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Koliažiška renginio eiga replikuoja chaotišką interneto informacijos naratyvą bei atliepia pakitusius šiuolaikinio

žiūrovo dėmesio sutelkimo gabumus.

EDUTAINMENT
„INdisTERNET“ jungia pramogas su edukacija. Čia dominuoja dvi pagrindinės dalys: aktyvi ir pasyvi, jungiant fizines dirbtuves su video peržiūromis ir paskaitų klausymusi.

DIS.ART
dis.art yra žymiausia post-internet principais dirbanti video meno platforma pasaulyje. Ji suvokdama jog interneto žmogui didelės knygos ar sudėtingos paskaitos nėra įdomios vadovaujasi nuostata, jog nepaisant visko, žmogus yra ištroškęs žinių besislepiančių tuose tekstuose. dis.art biblioteka talpina per 50 „edutainment“ filmukų esančių „INdisTERNET“ renginių pamatu.
„In“ – esame kažkur, visiškoje apsuptyje, panirime; „DIS“ – display, dissolve, disintegrate, disseminate, dislocate; „net“ – skaitmeninis tinklas tapęs nematoma tikrovę rišančia substancija. Kartu – „INdisTERNET“ – viešas bandymas kritiškai išdistiliuoti bei išardyti internetą.

Norint dalyvauti renginyje, būtina registracija

Informacija

Data:
2020-11-06
Laikas:
18:30 - 21:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar