Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Indistertnet: Inbox / Unbox

2020-01-30/18:00 - 22:00

Nemokama
Internetas. Vartojimas. Dirbtinis intelektas. Interneto akistatoje tampame nuolat vykstančio mainų proceso epicentre stovinčiomis ląstelėmis, kurių pulsavimas (naršymas, laikinimas, komentavimas) leidžia vešėti visa aprėpiančiam skaitmeninio kapitalizmo kūnui. Ląstelę šviesolaidinėmis arterijomis kasdien pasiekia ištisos upės gyvybiškai svarbaus informacijos skysčio, kuris ląstelės viduje būna išpakuotas, rekontekstualizuotas ir paleistas atgal į kompleksišką žiniatinkliotaką. Tam tikrais atvejais informacija kristalizuojasi į konkrečius objektus, kurių įsigijimas vyksta pagal monetarinę sistemą, ar, kitaip tariant, – ląstelė leidžia pinigus. Ką tik praūžusi vartojimo, dovanojimo ir išpakavimo ritualų virtinė Kalėdų pavadinimu leidžia minėtus procesus kiekvienam užčiuopti savomis rankomis. Na, o visas šias tėkmes organizuoja dirbtinis intelektas – pavienių biologinių kūnų įtakai nepavaldi ląstelių mitybos praktikas formuojanti gamta. Kol kas jis apsprendžia kokį turinį matysime ir kokias prekes pirksime tik fone veikiančių algoritmų pavidalu, bet ateitis žada šį tą kito – conversational marketing, kur skaitmeniniai asistentai rekomendacijas pateiks žodžiu. Šiame renginyje pažvelgsime į vartojimo praktikų pokyčius interneto akistatoje ir bandysime atrasti, kokią vietą čia užima dirbtinis intelektas.
Edutainment
„inDISternet” jungia pramogas su edukacija. Čia bus dvi pagrindinės dalys: aktyvi ir pasyvi. Pradžioje vyks stimuliuojantis lounge, kuris sujungs interneto meną, pakavimo dirbtuves, netikėtas interakcijas, šiuolaikinio meno periodiką, muziką, pokalbius ir „Caffeine” kavą; ką vėliau pakeis dis.art vaizdo įrašo peržiūra, dirbtinį intelektą tyrinėjančio doktoranto Khalil Israfilzade pranešimas (anglų kalba) ir asociatyvių vaizdo įrašų iš „YouTube” peržiūros. Koliažiška renginio eiga replikuoja chaotišką interneto informacijos naratyvą ir atliepia pakitusius šiuolaikinio žiūrovo dėmesio sutelkimo gabumus.
Dėmesio
Norėdami dar geriau pajusti vartotojiškumo pulsą, į renginį atsineškite kokį nors atsitiktinį daiktą – jį galėsite įdėti į dėžę pakavimo ir išpakavimo terapijos dirbtuvėse. Po renginio daiktai bus grąžinti.
Kas tai?
„inbox / unbox” yra pirmasis renginys iš metus truksiančio „inDISternet” įvykių ciklo, kurį organizuoja KMN Infocentras, taip siekdamas problematizuoti skaitmenizacijos keliamus iššūkius ir tyrinėti interneto poveikį kultūrai nestandartinių pramoginių-edukacinių renginių kontekste. Internetu pasiekiami meno kūriniai čia taps simboliniais išeigos taškais, vedančiais ir iliustruojančiais nagrinėjamų procesų analizes. Renginiuose susidurs šiuolaikinis menas, post-internet budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, interneto vaizdo įrašų peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Kelias valandas trunkanti „inDISternet” dramaturgija savo eklektika replikuos interneto koliažiškumą
Pranešimas
Khalil Israfilzade yra VDU doktorantas iš Azerbaidžano, tyrinėjantis skaitmeninią rinkodarą ir dirbtinį intelektą iš kūrybiškumo ir conversational marketing prizmių. Renginyje Khalil išpakuos mokslinių įžvalgų siuntinį.
dis.art
dis.art yra žymiausia post-internet principais dirbanti vaizdo įrašų meno platforma pasaulyje. Ji, suvokdama, kad interneto žmogui didelės knygos ar sudėtingos paskaitos nėra įdomios, vadovaujasi nuostata, jog, nepaisant visko, žmogus yra ištroškęs žinių, besislepiančių tuose tekstuose. Nors ir seniau DIS veikė kaip internetinis žurnalas, nuo 2017-ųjų jie perėjo išskirtinai tik prie vaizdo įrašų formato. Dabar dis.art biblioteka talpina per 50 trumpų edutainment filmukų, esančių „inDISternet” renginių pamatu. Tai interneto eklektiką ir greitį atliepiantys pramoginiai šiuolaikinio meno vaizdo įrašų kūriniai, kurie visais atvejais edukuoja ir ragina mąstyti bei būti kritiškais.
„In“ – esame kažkur, visiškoje apsuptyje, panirime; „DIS“ – display, dissolve, disintegrate, disseminate, dislocate; „net“ – skaitmeninis tinklas, tapęs nematoma tikrovę rišančia substancija. Kartu – „inDISternet“ – viešas bandymas kritiškai išdistiliuoti ir išardyti internetą.Užsukite, bus edutaining!

Informacija

Data:
2020-01-30
Laikas:
18:00 - 22:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, , ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/3004774862866535/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar